Nazlı Çelik HDP Milletvekilinin İddialarına Tokat Gibi Cevap Verdi!

12

Gazeteci Nazlı Çelik HDP milletvekilinin iddialarına tek tek cevap verdi. Eleştirenlere de gazetecilik dersi verdi. Star haber genel yayın yönetmeni Nazlı Çelik, Yüksekova haberini Meclis’e taşıyan HDP Milletvekili Abdullah Zeydan’a canlı yayında sert bir dille cevap verdi.

 

Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik, Hakkari Yüksekova’ya gidip Mehmetçiğin PKK’lı teröristlerle mücadelesini ekranlara taşımıştı.

nazli-celik

Bu görüntüler hem sosyal medyada hem mecliste çok konuşuldu. HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, gazeteci Nazlı Çelik’in Yüksekova haberini Meclis’e taşımıştı.

hdp_1512

HDP’li vekil Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Önergesinde “6 Nisan 2016 günü Star haber genel yayın yönetmeni Nazlı Çelik sokağa çıkma yasağının olduğu Hakkari’nin Yüksekova ilçesine operasyonlardan görüntüler almak için gitmiştir” diyen HDP’li Zeydan, “Bir gazeteci, şiddeti özendirici, insani değerleri incitici, savaş kışkırtıcılığına araç olmamalıdır.” ifadelerini kullanmıştı.

HDP’Lİ VEKİLE ÇOK SERT YANIT


Nazlı Çelik, HDP’li vekilin bu önergesine canlı yayında cevap verdi. Çelik, Yüksekova haberini canlı yayında tekrar ekrana getirerek, HDP’li vekilin iddialarına tek tek cevap verdi.

“ASKER VE POLİSLER DE FİGURAN DEĞİL”

nazli_celik

Çelik, görüntüleri tekrar ekrana getirirken, “Bu görüntüdeki yer, Hollywood’da film seti değil. Asker ve polisler de figuran değil. Çevredeki binaların üzerindeki delikler de matkap deliği değil. Onlarca şehidin verildiği, pek çok teröristin öldürüldüğü Yüksekova’nın ta kendisi.” ifadelerine yer verdi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?