Nerede ceza yedim?

Nerede trafik cezası yediğinizi öğrenmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Makbuzunuz elinize yeni ulaşmış ise sorgulama yaptığınızda ceza bilgileri bulunmamaktadır uyarısı alabilirsiniz. Ama gelelim biz işlemlerin nasıl yapıldığına.

Makbuzunuzdaki koordinatları bu adresteki bilgilere bakarak girin. Böylece hangi karayolunda hangi noktada ceza yediğinizi haritada görebilirsiniz. Yeni google harita kullanıyorsanız o zamanbu adresi kullanabilirsiniz.

Google Haritalarda Enlem/Boylam Girme:

google-harita-enlem-boylam

1- Aşırı hız, kırmızı ışıkta geçme, yanlış park, emniyet kemeri takmama veya hatalı sollama gibi trafik suçları nedeniyle ikamet adresinize bir ceza makbuzu gönderilir.

2- Trafik cezası ödeme makbuzunda ceza kodu, ceza saati, ceza aldığınız yerin koordinatları belirtilir. Bazen resimler de gelen ceza ödeme makbuzuna iliştirilmiş olarak gelir.

3- Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme sayfası olanhttps://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU adresine girin.

4- Bitişik olarak plakanızı yazın.

5- Kimlik veya vergi numaranızı girin.

6- Otomobilinizin (aracınızın) tescil tarihini girin.

7- Şayet cezanız listede görünmüyorsa henüz sisteme işlenmemiş demektir. Bu durumda elinizdeki ceza makbuzundaki seri no ve ceza makbuzu no’sunu girin. Tarihleri de doldurduktan sonra kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Geçmiş olsun

- Advertisement -
Paylaş
Suat Arslan
Reklam produksiyon ve 2D/3D animasyon alanlarında profesyonel deneyim sahibi. Birçok çizgi filmin Render ve Motion Capture bölümlerinde çalıştı. Şuan Böylesi Yok'ta Video, Animasyon, Teknoloji ve Sinema üzerine yazılar yazıyor.