Niloya Çizgi Filmini İzlemek için 5 Farklı Sebep

122

2015’in en çok izlenen çizgi filmi Niloya oldu. Niloya adlı çizgi film reyting rekorları kırarken, çocuklarıda bir hayli eğlendirmeyi ve bilgilendirmeyi başardı. Niloya adlı hikaye serisinden alıntı yapılarak yapılan bu muhteşem çizgi film, Yumurcak TV ekranlarında gösteriliyordu. Fakat 2015 yılının Ekim ayında TÜRKSAT’ın tuaf bir şekilde aldığı karar neticesinde, Samanyolu Yayın Grubu’na bağlı tüm kanalların yayınları kesildi. Buna rağmen internet üzerinden izlenen Niloya halen bir numara. Çocukların keyifle izlediği, Karadeniz aile yapısını işleyen bu çizgi film 2016’yada damgasını vuracak gibi. Bizde sizler için araştırma yaptık ve bu çok izlenen çizgi filmi diğerlerinden ayıran özellikleri inceledik.

İşte Niloya çizgi filmini izlemek için 5 farklı sebep..

1Hikayelerinin Önceden Bilinmesi

Niloya aslında yeni ortaya çıkmış bir karakter değil. Tutulmasına sebep olan farklardan biride, Niloya serisinin eskiden beri kitaplar halinde sunulması. Birçok aile bu farklı hikayenin kitapları ile büyüdü ve şimdi çocuklarına yada kardeşlerine yapılmış çizgi filmlerini izletmeye öneriyor. Bu da kısa zamanda bu kadar popüler olmasına ve reyting almasına sebep olan maddelerden biri olmuş durumda.

23D Teknolojisi İle Yapılması

Eskiden çizgi filmler pozlanarak yani, kare kare çizilerek oynatılırdı. Fakat gelişen teknoloji sayesinde, artık çizgifilm yapmak o kadar da zor değil. Elinizde iyi bir hikaye varsa, son teknoloji ile yapılacak iyi bir çalışma keyifli çizgi filmlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. 3D çizgi filmler, son dönemlerde çok tutuldu ve Niloya’da bu teknoloji ile yapıldı. 3 boyutun verdiği o keyif ve güzel bir hikaye birleşince ortaya böyle akıllarda kalan bir çizgi film çıkmış oldu.

3Niloya Karadenizli Bir Ailenin Çocuğu

Karadeniz Türkiye için hep önde gelen bir bölge ve yaşayış tarzı olmuştur. Karadeniz fıkraları, Temek ve Dursun Fıkraları, Karadeniz ailelerinin samimiyeti ve Karadenizlilerin konuşma dili.. Bunlar herzaman Türkiye izleyicilerinin dikkatini çekmiştir. İşte Niloya adlı karakterde, Karadeniz ailesinin bir ferdi. Hal böyle olunca merak etmemek imkansız.

4Keyframe Animasyon

Keyframe animasyon, 3D çizgi filmleri için kullanılan bir teknik terimdir. Kısaca özetlemek gerekirse, 3D film yada çiz filmlerin 2 farklı yapılış tarzı vardır. Biri Motion Capture, diğeride Keyframe Animasyon. Motion Capture sistemi daha real hareketlerle yapılan bir film türüdür. Ama Keyframe Animasyon tamamen, animasyoncuların pozlamaları ile yapılan bazı durumlarda gerçekten biraz farklı hareketleri barındıran bir sistemdir. Ve bu çocukların izleme keyfini bir kat daha arttırıyor şüphesiz.

5Niloya’nın Güzel Şarkıları

Listemizin bir başlığıda şüphesiz Niloya’nın birbirinden güzel şarkıları olmalı. Niloya her hikayesinin sonunda, o konuyu anlatan şarkıları ile süslemeyi biliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, çocuklara hitap etmenin en iyi yolu muzik ve şarkılar. Hal böyle iken Niloya’nın o tatlı ve güzel sesi ile söylediği şarkılar, çocukların Niloya’yı izlemesi için bir sebep teşkil ediyor.

Başlıklar :
kare çizgi film, buzağı, niloya çizgi filmi iyimi, niloya çizgi filmi KONUSU, niloya çizgi filmmi hangi çocuklar için yapılmıştır, niloya hangi ili anlatıyor, niloya izlemek iyi gelirmi, niloya neden yayınlanmıyor

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?