Nöbetçi Eczanelerde Yeni Dönem Başladı

1

Soygunlarla başı belada olan nöbetçi eczaneler artık kepenk arkasından hizmet verecek. İstanbul eczacı odası dün aldığı kararı hayata geçirdi. Nöbetçi eczanelerdeki ‘kepenk’ uygulaması başladı!

kepenk-eczane
İstanbul’daki eczanelerde son günlerde artan soygunların önüne geçmek isteyen eczacılar önemli bir karar aldılar. İstanbul Eczacı Odası nöbetçi eczanelerin gece 00:00’dan sonra Kepenk arkasından çalışması kararını almıştı. Bu kararın ardından uygulama başladı. Dün gece bazı eczaneler kepenk arkasından hizmet verdi.

eczane-panık

Nöbetçi eczaneye gelen vatandaşlar ise ilaçlarını kepenk arkasından aldı. Vatandaşlar durumu biraz tuhaf karşılasa da eczacıların güvende olması gerektiğini söylediler. Kepenk uygulamasına geçen eczaneler kadar ‘kepenk’ önlemi almayan eczaneler de vardı. Can güvenliğimiz yok, güvende olmak istiyoruz diyen eczacılar, tedirgin yaşamak istemiyoruz dediler. Son zamanlarda artan soygunları hatırlatan eczacılar, panik butonu istediklerini ve polisin gece boyunca daha sık devriye ile denetimler yapması gerektiğinin altını çizdiler.

eczacilar-guvenlik-icin-acil-butonu-istedi-

Son bir ayda İstanbul Sultangazi’de 2 eczane soyuldu. Eczacılar odasının bu kararından önce bazı eczaneler ise “kepenk arkasından satış” uygulamasına günler öncesinden geçmişti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?