Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

25

Bankacılık ürünlerinin belki de en çok kullanılanlarından bir tanesi olarak Kredi Kartları, geçtiğimiz dönemde pek az insana verilebilir haldeyken, günümüzde istenilen herkese çıkartılabiliyor ve herhangi bir zorunluluk da taşımıyor. Bankalar, kredi kartlarını son dönemde öyle fazlalaştırdı ki, pek çok insan hangi kartı alacağı konusunda kararsızlıklar da yaşayabiliyor. Bu insan gruplarının bir kısmı da, öğrenciler olarak belirebilir elbette. Pek çok öğrenci, kredi kartı konusunda sıkıntı yaşamaması bir yana, hesaplı ve akıllı kullandığında oldukça avantajlı konuma da çıkabiliyor. Bugünkü yazımıda, öğrenciler için en iyi kredi kartı ürünlerini sıralayacak ve hangi bankadan, hangi kredi kartının alınması gerektiğine değineceğiz.

Üniversiteb

Türkiye Ekonomi Bankası’nın en nitelikli kartlarından bir tanesi olan ve üniversite öğrencileri için kredi kartı kategorisinde en başa yerleşmeyi hakeden Üniversiteb, hem yüksek limiti hem de ödeme avantajları ile pek çok öğrencinin gözdesi olmayı başarmış durumda. Cepteteb ile birleştirildiğinde pek çok avantajı bulunan kartın aynı zamanda Bonus markası altında olduğunu ve geniş taksit seçeneklerinin bulunduğunu da belirtelim. Cepteteb’e internet üzerinden direkt form doldurarak başvurabilmeniz mümkün.

İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın en güzel kartlarından bir tanesi olan ve Üniversitelilere hitap eden kredi kartları içerisinde “en çok kullanılan kredi kartı” ünvanını kazanan İş’te Üniversiteli; geniş kampanyaları ile İş Bankası’nın öğrencilere verdiği en güzel hediye. Cinemaximum sinemaları içerisinde avantajlı olmak bir yana, bu kartla aynı zamanda müzelere de bir yıl boyunca ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz zira İş’te Üniversiteli aynı zamanda bir Müzekart olarak görev yapıyor. Kültürel alanda sizi oldukça yukarı taşıyacak bu karta hemen İş Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

Play Card

Yapı Kredi’nin geçtiğimiz yıllarda öğrencilere sunduğu Yapı Kredi Play Card da oldukça avantajlı ve kampanyası bol kredi kartlarından bir tanesi ancak öğrenciler genellikle bu kartı, ödeme avantajları için tercih ediyorlar. Özellikle, öteleme özelliği bulunan bir kart olarak Yapı Kredi Play Card’ın bunun dışında müşteri hizmetleri de oldukça başarılı bir biçimde hizmet verdiğinden; kısacası kart öğrenciyi sıkmadığından genelde Yapı Kredi Play, tercih edilen kredi kartları arasında ilk sıralarda bulunmayı hak ediyor.

Pek çok kredi kartı mevcut ancak yukarıdaki üçü hiç şüphesiz dönemin en başarılıları. Bunun yanında, kredi kartının akıllı ve sorumluluğunu bilerek kullanmanız halinde “doğru” bir ürün olabileceğini; bu sebepten sakınmanız gereken durumlarda, kendinizi de; kredi kartınızı da sakınmanız gerektiğini unutmayınız.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?