Okul Alışverişi İçin Kırtasiye Malzemeleri Listesi Hazırlıyoruz

82

Öğrencilerin yıl boyunca kullanacakları pek çok malzemeye ihtiyacı olacak. İlkokul, ortaokul ya da lise döneminde olan tüm öğrencilerin ortak ihtiyacı kaliteli bir çanta. Tüm kırtasiye gereçleri çantada taşınacağı için dayanıklılık hususuna dikkat edilmesi gerekir.

Okul alışverişinde en önemli husus kırtasiye malzemeleri seçerken kaliteli ürünlere yönelmek. Tüm öğrencilerin ortak ihtiyaçlarından bir diğeri defter. Çizgili, kareli, spiralli gibi farklı çeşitleri bulunan defterler tarih ve coğrafya gibi dersler için mutlaka gerekiyor. Resim dersi için de resim defteri temin edilmeli. Defterde genellikle Keskin Color, Gıpta ve Umur Collection markaları tercih ediliyor.

 

Önemli olan bir diğer ihtiyaç ise kalem. Uçlu kalem, boya kalemi, dolma kalem gibi öğrencilerin farklı çeşitlere ihtiyacı olabilir. Uçlu kalemde yine kalite düzeyi yüksek olan Rotring markası seçilebilir. İki adet uçlu kalem ilk etapta yeterli olacaktır. Boya kalemlerini set halinde temin edebilirsiniz. Faber Castell en sık tercih edilen marka olsa da Nova Color gibi markalara da yönelebilirsiniz.

Çanta ve defterin yanı sıra farklı kırtasiye malzemelerine de ihtiyaç olacak. Bu ihtiyaçlar genellikle okul ya da öğretmenler tarafından hazırlanan kırtasiye malzemesi listeleri şeklinde öğrenci velilerine bildiriliyor. İlkokul döneminde olan öğrenciler için daha fazla okul ürünleri gereksinimi doğabilir. Ortaokul ve lise döneminde ise ihtiyaçlar arasına teknolojik ürünler de ekleniyor. Öğrencilerin eğitim – öğretim döneminde bilgisayar, tablet, yazıcı gibi teknolojik cihazları kullanmaları gerekebiliyor.

Ailelerin geniş bir ihtiyaç listesini temin etmek durumunda olmaları, fiyat karşılaştırması yapmalarını da beraberinde getiriyor. Online olarak fiyat kıyaslaması yapabilecekleri çeşitli web siteleri mevcut. Bu siteler de gösteriyor ki, okul alışverişini internet üzerinden online olarak yapmak, çok daha ekonomik bir tercih oluyor. Ayrıca online okul alışverişi sadece satın al bölümüne tıklanarak ürünlerin kapınıza kadar ulaşmasını da sağlıyor.

Online kırtasiye malzemeleri alışverişinde en çok tercih edilen adres www.avansas.com oluyor. Son derece güvenilir bir adres olmasının yanı sıra yalnızca kaliteli ürünleri satışa sunması da önemli bir etken. Okul için gerekli tüm kırtasiye ürünleri bu adreste bulunduğundan tek bir alışverişle tüm ihtiyaç listenizi bu siteden karşılayabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Okula yeni başlayan öğrenciler için alınan kırtasiye malzemeleri dikkatle seçilmeli. Kalitesiz ürünlerde sağlığa zararlı kimyasal maddeler oldukça fazla. İlköğretim çağındaki çocuklar, kalem ve silgi gibi gereçleri ağzına, dişlerine değdiriyorlar. Çocuklarımızın sağlığını ihmal etmeyelim.

  2. Konu bulunan 1. ve 2. fotolar ülkemizdeki eğitim eşitsizliğini açıkça gösteriyor. Ülkemizin belli bölgelerinde çocuklar kalem, silgi, defter, uçlu kalem veya kalemtraş gibi temel kırtasiye malzemelerine bile ulaşamazken bunlara uluşan çocuklar da kıymetini bilemiyor gibi. 🙁

  3. İlköğretim çağındaki çocuklara alacağımız kırtasiye malzemeleri defalarca kaybolacağı için gidip en iyisinden almayın diye tavsiyede bulunmak isterim. Arkadaşlarında belirttiği gibi ürünlerin sağlık açısından tehlike oluşturmaması yeterli. Örneğin kalem için faber castell kalitesi zaten yeterli olacaktır. Daha pahalısını almaya gerek yok. Çocuk düşürüyor, unutuyor ve bir şekilde eşyasını kaybedebiliyor.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?