Olmaz Olsun Böyle Şaka!

2

Metrodaki şaka korkuttu… İstanbul’da Kadıköy-Kartal Metrosu’na bindiler. Tekbir getirerek vagonun içine çanta attılar. Vatandaşların bomba korkusu ve panik yaşadığı o anların görüntüleri ortaya çıktı. Şaka yaptık diyen 3 kişi ise savcılık ifadesinin ardından serbest kaldılar.

metro

Akşam saatleriydi. Metro ile yolculuk eden vatandaşlar bomba korkusu yaşadılar. Metro Ünalan durağındayken kapı tam kapanmak üzereydi. 3 genç o sırada vagonun içine “bomba” diyerek bir çanta attı. Ne olduğunu anlayamayan yolcular ise büyük panik yaşadı. Herkes kendini sağa sola attı. Ama vagonun içinde çaresizdiler.

‘Allahu ekber’ diyerek çantayı metro vagonunun içine attılar

Göztepe durağında yolcular tahliye edildi. Ama büyük korku yaşayan yolcuları sakinleştirmek kolay olmadı. Polis, olayın ardından güvenlik kameralarını inceledi. Çantadan basket topu çıktı ama iki genci gözaltına aldı.

Metronun en yoğun olduğu saatlerde, tekbir getirip vagona çanta atan gençler polise verdiği ifade de “şaka yaptık” dedi.

gençler çocuk şube müdürlüğü’nde geceyi geçirdiler. 18 yaşından küçük 3 genç, sabah saatlerinde adliyeye sevk edildiler. Nöbetçi savcıya ifade veren şüpheliler, son zamanlarda internetteki şaka videolarından etkilendiklerini söylediler. Ve amaçlarının şaka yapmak olduğunu ifade ettiler. 3 genç ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

 “Eşek şakası” kameralara yansıdı

Vagonun içine “Bomba” diye atılan çantadan basket topu çıktı.
Serbest kaldılar

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?