Papa ile Trump Karşı Karşıya!

7

Papa Françesko, Donald Trump’a “hristiyan değil” dedi. Ortalık karıştı. Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Françesko, yaptığı açıklama ile yine gündemde. Papa, ABD’nin Müslüman karşıtlığı ile bilinen başkan adaylarından Donald Trump’ın Hıristiyan olmadığını söyledi. Papa’nın bu sözlerine Trump’ın cevabı da gecikmedi.

papatrump

Papa Françesko, Amerika’da Cumhuriyetçi başkan aday adaylarından Trump’ın Hrıstiyan olmadığını söyledi. Trump ise dini bir liderin, bir insanın inancını sorgulamasının utanç verici dedi.

papa-trump

Papa, bu gündeme bomba gibi düşen bu açıklamalarını Meksika’da bir hafta süren seyahatinin dönüşünde yaptı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Papa, ABD’de başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi partinin adayı olabilmek için yarışan ve göçmenler ile Müslümanlara yönelik ırkçı ve kabul edilemez mesajlar ile eleştirilen Donald Trump’a, tepki gösterdi.

KÖPRÜ YERİNE DUVAR İNŞA EDEN HRİSTİYAN DEĞİLDİR”

papa-trump-hristiyan-degildir

Papa Françesko, Trump’ı sert şekilde eleştirerek, “Nerede olursa olsun köprüler yerine sadece duvarlar inşa etmeyi düşünen insan, Hristiyan değildir. Bu, İncil’de yok. Oy verip vermeme konusuna ben girmiyorum. Sadece, bu kişi, Hristiyan değildir diyorum” dedi.

trump-papa-francisco

TRUMP’IN CEVABI GECİKMEDİ

Trump da, Papa’nın kendisiyle ilgili sözlerine sert tepki gösterdi. “Bir dini liderin, bir kişinin inancını sorgulaması utanç verici” dedi. Trump, “IŞİD, Vatikan’a saldırdığında ki herkes bunun örgütün nihai amacı olduğunu biliyor, size söz veriyorum Papa sadece Donald Trump’ın başkan olmasını umacak ve bunun için dua edecek” diye de ekledi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?