Paypal Alternatifi Olabilecek 3 Ödeme Yöntemi

48

Global alanda hemen hemen her e-ticaret sitesinde bulunan ve kabul gören bir ödeme sistemi olan Paypal, maalesef geçtiğimiz yıl Türkiye’de kapanma kararı aldı ve müşterilerinden bolca özür diledi. Paypal’ın Türkiye’ye erişiminin kesilmesinden ve işlemlerin durmasından hemen sonra, elbette alternatif birtakım ödeme yöntemleri aranmaya da başlandı. Pek çok ödeme yöntemi, Paypal’ın kapanması ile beraber Türkiye’ye olan iştiraklerini arttırma kararı alarak aynı zamanda pek çok kampanya da yaptı ve tanınırlığının artmasını sağladı. Aşağıda, sizler için paypal alternatifleri bazında sunacağımız üç ödeme yöntemini; Paypal kadar aktif olmasa da kullanabilir ve e-ticaret işlemlerinizi bu yöntemler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ecopayz

Uluslararası alanda Paypal’ın en büyük rakiplerinden bir tanesi olmakla beraber Türkiye’de de açık bir şekilde kullanılan, yasal bir global ödeme sistemi olarak Ecopayz, günümüzde en çok bahis sitelerinde kullanılıyor olsa da; şirketlerin kullanımı için de bir seçenek. E-ticaret sitelerinin global alandaki ödemelerini almaları adına Ecopayz kullanmaları oldukça hoş karşılanabilir. Koşullara baktığımızda, paypal alternatifi olabilecek bir haldeyken maalesef kesintilerinin çok fazla göründüğü Ecopayz’e kesintileri ile katlanabilecek olan hemen herkes, katılabilir. Herhangi bir sıkıntı çıkmaksızın Ecopayz’e ücretsiz bir biçimde kaydolurken aynı zamanda da bir kimlik doğrulama evresinden geçip Silver üye olmanız gerekmekte. Bu, muhtemelen çok kısa bir sürede halledilebiliyor ancak yine de elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Payoneer

Yine, global ödeme sistemlerinden bir tanesi olan Payoneer de günümüzde Paypal alternatifi olarak kullanılabilecek ödeme sistemlerinden. Pek çok etkisiyle azımsanamayacak ölçüde büyük şirketlere ve şahıslara katkıda bulunabilen, yardımcı olmaya çalışan Payoneer, Paypal’ın kapanmasından sonra Türkiye’den de oldukça fazla yatırım ve kullanıcı kaydı aldı. Bununla beraber, bir Payoneer kart aracılığı ile dilediğiniz şeyi yapabildiğiniz bu ödeme sistemini; paypal alternatifi olarak kullanmamak için hiçbir nedeniniz yok diyebiliriz. Elbette, kesintileri Ecopayz’e nazaran daha az; Paypal’a göre daha fazla olan bu ödeme sisteminde dönem dönem sıkıntılar çıkabiliyor ancak her şeye rağmen, geçerli ve global bir ödeme sistemi olduğu aşikâr ve büyük şirketleri kabul etmesi de yine büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Yandex.Money

Henüz tam olarak kullanım detayları Türkiye’de bilinmese de; Yandex.Money de paypal alternatifi oluşturabilecek, harika bir ödeme sistemi. Rus şirket, arama motoru olarak girdiği pazarda pek çok iştiraki bir arada gerçekleştirirken buna global ödeme sistemini de ekledi ve Yandex.Money olarak hizmet vermeye geçtiğimiz aylarda başladı. Siz de, bireysel olarak bir Paypal alternatifi arıyorsanız; Yandex.Money hakkında Yandex’ten detaylı bilgi alabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?