Pimaş’ın Türkiye Kararı Şok Etti!

11

Plastik pencerede Türkiye’nin önde gelen firmalarından  olan PİMAŞ Plastik önemli bir karar aldı. PİMAŞ, Gebze’deki tek üretim tesisini kapatma kararı aldı.

pimapem_pencere_

Pimaş, Türkiye’deki tek tesisini kapatma kararına gerekçe olarak ise ‘giderek azalan kâr’ oranlarını gösterdi. Alınan bilgilere göre dev tesis 31 Mart’ta kapatılacak.

pimas

Firma Kamuyu Aydınlatma Platformu’na da bir açıklama yaptı. O açıklamada ise şöyle diniyor; Yönetim kurulu toplantısında ve 1 Haziran 2016 tarihli Olağan Genel Kurul’da onaylanan kararlar doğrultusunda, Yönetim kurulumuzca yapılan iktisadi ve mali değerlendirmeleri üzerine, İnsan kaynakları raporlamaları ve mali planlamalara göre karlılık durumu giderek azalan şirketin Türkiye’deki tek üretim tesisi olan Gebze İşletmesinin 31 Mart 2016 tarihi itibariyle faaliyetine son verilmesine, yasal ve fiziki olarak üretim ve lojistik faaliyetleri açısından tesisin kapatılmasına karar vermiştir.”

pimas-boru

Yarım Asrı Geçti

pimas-logoPİMAŞ, 1963 yılında PWC boru üretmek üzere kurulmuştu. Sektörünün önde gelen firmaları arasına girdi. Pimaş’ın en güçlü markalarından biri Pimapen’dir. Türkiye genelinde 1400’ü aşkın bayisi bulunan Pimaş’ın çoğunluk hissesi 75 ülkede faaliyet gösteren Belçikalı Deceuninck NV’ye ait.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?