PlayStation VR İçin Tercih Edilecek En Güzel Oyunlar!

4

Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR ile oynanabilecek 80’den fazla oyun açıklandı. Biz de bu oyunların listesini sizin için hazırladık. İşte o oyunlar;

Oyun severler Sony’nin sanal gerçeklik kaskı Playstation VR’ü sabırsılıkla bekliyor. Ama biz öncesinde sizler için Playstation VR’nin en heyecan verici oyunlarını listeledik. Gran Turismo Sports, Ace Combat 7, Golem ve Tekken 7 gibi oyunlar büyük merak uyandırıyor.
sony-playstation-vr
 Sony, sanal gerçeklik kaskı Playstation VR’yi Ekim ayında 399 euro’dan piyasaya çıkaracağını açıkladı. Henüz Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli olmayan cihazın 80 civarında oyunla birlikte raflardaki yerini alacağı söyleniyor. Biz de bunlar arasından en çok beklenenleri sıraladık.
İşte PlayStation VR ile oynanabilecek en heyecan verici oyunlar;

6Playstation VR Worlds

5 farklı mini oyunu bünyesinde barındıracak olan Playtstation VR Worlds sanal gerçeklik cihazını alanların ilk tercihlerinden biri olacak gibi. Bu oyunlardan VR Luge kızağımızla arabaların arasında son sürat kaydığımız, tırların altından geçtiğimiz aksiyon dolu bir macera olacak. Paketteki en ilgi çekici oyun olan The London Heist’ta ise çetelerin arasına dalıp 2 adet move kontrolcüsü kullanarak düşmanlarımızı vurmaya çalışacağız. Bu oyun grafiksel yönden çok şey sunmasa da eğlence yönünden dolu dolu olacak gibi görünüyor.

5ADR1FT

Konusu 2037 yılında parçalanmış bir uzay istasyonunda geçecek olan ADRIFT’te Alex Oshima adlı bir astronotu yöneteceğiz. Burada 5 farklı mekanda bulmacaları çözerken bir yandan da havasız kalmamak için mücadele veriyoruz. Uzayda geçen bir sanal gerçeklik deneyimi hiç kuşkusuz bu teknolojiye ilgi duyan hemen hemen herkesin çok hoşuna gidecektir. Bizim uzaya gitmemiz neredeyse imkansız olduğuna göre en azından sanal gerçeklikte bu deneyimi yaşamak istiyoruz. Sıradan bir keşif oyunu olmanın ötesinde gizemler ve zorlu bulmacalar da barındıracak olan ADRIFT sanal gerçeklik için biçilmiş kaftan.. Gerçi yer biz çekimli bir ortamdayken, yer çekimsiz bir ortamın deneyimini nasıl yaşacağız? Orasını oyun çıkınca göreceğiz.

4Golem

Golem’da ciddi şekilde yaralanıp yatağa mahkum olan maceracı bir çocuğu yönetiyoruz. Odanızda sıkışıp kalmışken rüyalarınızda Golem adlı dev yaratıkları yönetip bambaşka dünyaları keşfedeceksiniz. Yeni yerleri keşfettikçe güçlenecek ve dev Golem’lar oluşturabileceğiz. Halo, Destiny ve Infamous Second Son gibi dev oyunlarda çalışmış kişiler tarafından tasarlanan Golem bir çeşit keşif oyunu olacak gibi. Playstation VR’a özel olarak geliştirilen oyunun grafik ve tasarımsal yönden de son derece başarılı olmasını bekliyoruz. Gerilim, keşif ve gerçek üstü dünyalara ilgi duyuyorsanız Golem listenizde üst sıralarda yer almalı.

3Ace Combat 7

Playstation’da oldukça önemli bir yere sahip olan Ace Combat serisinin yeni oyunu Playstation VR destekli olarak piyasaya çıkacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen yarı-gerçekçi oyun gök yüzündeki aksiyon dolu savaşlarıyla bizi kendine çekecek. Ace Combat 6 gibi Strangereal evreninde geçecek olan Ace Combat 7, Playstation VR’ın çıkışına yetişir mi bilinmez, ama bu oyunun adı bile onu beklememiz için yeterli. Bu oyun eğer VR teknolojisini iyi kullanırsa son yıllarda popülaritesini yitiren seri tekrar canlanabilir.

2Dreams

LittleBigPlanet ve Tearaway gibi harika oyunlardan tanıdığımız MediaMolecule tarafından geliştirilen Dreams, oyna, yarat ve paylaş temasına yoğunlaşıyor. Senaryo moduna sahip olacak yapımda yeni eşyalar ve karakterler yaratıp eşyaları manipüle ederek bulmacaları çözeceğiz. Co-op desteğine de sahip olacak yapımda yeni bölümler, eşyalar yaratıp bunları Playstation Network’te paylaşma imkanımız da olacak. Geliştirici Media Molecule’ün bugüne kadarki harika oyunlarına bakacak olursak yine çok yaratıcı bir oyunla karşılaşacağımızı düşünüyoruz. Üstelik rüya gibi görsellere sahip bu oyunun içinde hissetmenin verdiği deneyim bir başka olacaktır.

1Gran Turismo Sport

Gran Turismo serisi oyun dünyasına son yıllarda eskisi kadar ağırlığını koyamıyor. Playstation 4’te hala bu serinin bir oyununu görebilmiş değiliz. Gran Turismo Sport sayesinde özlemimiz biraz olsun giderilecek. Campaign, Sports ve Arcade gibi 3 farklı oyun moduna sahip olacak Gran Turismo Sport, serinin yan oyunlarından biri olup ana oyunlardan daha az içeriğe sahip olacak. Serinin başındaki isim Kazunori Yamauchi oyundaki sanal gerçeklik deneyiminin son derece iyi ve doğal görüneceğini söylüyor. Playstation 4’te sanal gerçeklik destekli bir Gran Turismo oyununa kim hayır diyebilir ki?

 

 

 

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?