Pokemon Go Nedir? Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go Rehberi

0

Pokemon Go nasıl oynanır? Merakla beklenen Pokemon Go’nun resmi olarak yayınlanması ile dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Türkiye’de henüz resmi olarak yayınlanmayan Pokemon Go şimdiden oyun listelerini sallamaya başladı. Oyunu takip edenler merakla Pokemon Go nasıl indirilir sorusunun cevabını arıyor. Peki Pokemon Go İPhone ve Android cihazlara nasıl indirilir? Türkiye’de şuan Pokemon Go oynanabiliyor mu? İşte dünyayı etkisi altına alan Pokemon Go hakkında tüm detaylar

577ea1a718c7736088cd2ac0

Pokemon Go listeleri sallamaya devam ediyor. Henüz resmi olarak Türkiye’de yayınlanmamış olmasına rağmen kullanıcılar merakla Pokemon Go nasıl yüklenir sorusunun cevabını arıyor. Ayrıca Pokemon Go oyununu Android ve İPhone işletim sistemlerine nasıl kurulacağı da merak konusu. Peki Pokemon Go telefonlara nasıl yükleniyor.. İşte çağın çılgın oyunu Pokemon Go hakkında tüm detaylar

Pokemon Go çılgınlığı tüm dünyayı sardı. Henüz sadece iki ülkede resmi olarak indirilmeye sunulmuş olan Pokemon Go oyunu normal şartlarda Türkiye’den indirilemiyor; ancak izleyeceğiniz birkaç yöntemle telefonunuza Pokemon Go’yu indirebilmeniz mümkün. Her ne kadar Türkiye’de oynayabilmek mümkün olsa da Pokemon Go’yu resmi olmayan şekilde telefonunuza indirmek cihazınıza zarar verebilir.

Pokemon Go’ya olan ilgili beklenenden de fazla oldu; resmen Türkiye’de yayınlanmamış olmasına karşın pek çok kullanıcı telefonuna oyunu indirmek için yöntemler arıyor. Pokemon Go’dan biraz bahsedelim isterseniz:

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi

1990’ların popüler çizgi dizisi Pokemon’un mobil cihazlar için ilk oyunu önce Avustralya’da piyasaya çıktı. Türkiye dahil tüm dünyada Pokemon hayranları, cihazlarında türlü ayarlar yapıp şimdiden oyunu oynamaya başladı. Gerçek dünyayla çizgi alemi birleştiren oyun nedeniyle Avustralya’da polis uyarı yayınladı. Sosyal medyada #PokemonGo trend oldu. Çorlu’da Pikaçu avına çıkanlar var!

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi
Japonya’da 1995’te yaratılan çizgi dizinin ilk mobil oyunu Pokemon Go, iOS ve Android cihazlarda oynanabiliyor. #PokemonGo etiketi iki gündür sosyal medyada trend.

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi

“Artırılmış gerçekliğe” dayalı oyunda Pokemon karakterleri, telefonların kamerası kullanılarak gerçek dünyada görülüyor. Amaç oyunun size hedef olarak gösterdiği yerlere gidip sanal karakterleri yakalamak.

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi

İnsanlar yataklarında, yemek yerken, hatta klozetlerin üstünde Pokemon karakterlerini görüntüleyip videolarını paylaşıyor.

Ama en tehlikelisi dışarı çıkmak. Metroda, hatta striptiz kulübünde bile Pokemon avlayıp paylaşanlar var.

Avustralya’da polis, “Karşıdan karşıya geçerken telefonunuza bakmayın. Pokemon avlarken ölebilirsiniz” diyerek halkı uyardı.

POKEMON GO TÜRKİYE’DE NASIL OYNANIR?

Henüz resmi olarak ülkemizde indirilmeye sunulmayan oyun, bazı yamalı APK sürümleri sayesinde ülkemizde de oynanabiliyor. Ancak resmi olmayan bu sürümlerin telefonunuza zarar verebileceğini de unutmamakta fayda var.

AVUSTRALYA POLİSİNDEN POKEMON GO UYARISI

Pokemon Go, Android mobil işletim sisteminde çalışan bir oyun. Telefon ve tablet gibi cihazlarda Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) fikri üzerinden çalışan oyun, oyunculara gerçek dünyada Pokemon yakalama ve eğitme imkanı veriyor.

Ancak Pokemonları bulduğunuz yerler bazen hayli ilginç, hatta tehlikeli olabiliyor. Mesela Kuzey Avusturalya’daki Darwin kentindeki polis karakolu, Pokemon Go oyuncularının sık sık Pokemon avladığı noktalardan biri haline gelmiş.

Pokemon peşinde sık sık karakola dalan gençlerden bunalan emniyet güçleri, en sonunda oyuncuları arada bir kafayı kaldırıp nereye gittiklerine bakmaları konusunda uyarmak zorunda kalmış.

Ne var ki bu Darwin emniyeti bu uyarıyı yaparken yine esprili ve anlayışlı bir yaklaşımda bulunmuş. Gençlere karakolda beliren Pokemonları yakalamak için illa içeri kadar girmek zorunda olmadıkları, yakın çevreden de bunu yapabilecekleri hatırlatılmış ve iyi oyunlar dilenmiş!

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?