Pokemon Go Türkiye Rehberi! Nerelere gitmeli, Nasıl oynamalı?

11

Pokemon Go çılgınlığı sonunda Türkiye’ye de sıçradı. Binlerce oyuncu bayram tatilini de fırsat bilip sokaklara döküldü. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi gören bu mobil oyunla ilgili sosyal medyada paylaşılan ipuçlarını sizler için derledik.

Pokemon Go rehberini sizler için hazırladık. Bu rehber sayesinde Türkiye’deki pokemonların izini sürebilirsiniz.

pokemon-go-nasıl indirilir

Bu arada şunu da belirtelim Pokemon Go’nun üreticisi Niantic şirketi Türkiye’deki oyunculara kötü bir haber verdi.

Oyunu sadece ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da resmi olarak kullanıma açan şirket, Türkiye dahil dünyanın dört bir yanında Pokemon hayranlarının oyunu türlü hileler yaparak cep telefonlarına indirmesi üzerine sunucularında sorun yaşadı.

Sorunun çözülememesi ve oyunun sık sık hata vermeye başlaması üzerine Pokemon Go’nun tüm dünyada kullanıma açılması ertelendi.

İşte Türkiye’deki pokemon rehberi…

 

  1. ABD ve Avustralya’da çok sayıda kullanıcı, kiliselerde bol bol Pokemon bulunduğunu bildirmiş, bu durum esprilere de neden olmuştu. Türkiye’de de camilerde bol bol Pokemon var. Hatta bir sosyal medya kullanıcısı “Gitmişken cumayı da kıldım” diye yazdı:)
  2. Pokemon Go veritabanının, Ingress oyunuyla aynı olduğu söyleniyor. Bu nedenle camilerin yanı sıra şehirlerin ünlü her noktasında (meşhur caddeler, heykeller, AVM’ler, vv.) bolca Pokemon bulunabilir.
  3. Şehirlerde meşhur caddeler, heykeller, AVM’ler, vb. unutulmamalı.
  4. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de otobüs, metrobüs ve metro duraklarında birçok gym ve Pokestop var.
  5. Ankara’da Dikmen tarafında fazla pokemon yok, Gençlik Parkı’nda 3 gym ve birçok Pokestop bulunabilir. Kızılay tarafında Pikaçu bolluğu yaşanıyor.
  6. Türkiye’nin diğer şehirlerinden de birçok “ihbar” geliyor: İzmir Balçova’da ‘yakınlardaki pokemon’lar içinde Zapdos tespit edildi. Bozcaada’da Ryhorn bulundu. Konya’da su pokemonu az çıkıyor.
  7. Türkiye’nin her yerindeki Pokestop ve gym’lerin konumları oyuncular tarafından şu adreste toplanıyor: http://tiny.cc/pokemonbul
  8. Ekşi Sözlük’te paylaşılan diğer ipuçları ise şöyle: gymleri ele geçirirken leveli kaç ise o sayı kadar rakibi dövmeniz lazım. mesela gym level 3 diyorsa karşı tarafı 3 kere yeniyorsunuz o zaman gym liderliği sıfırlanıyor. sıfırlanınca kendi pokemonunuzu koyuyorsunuz.
  9. Pokemon’u power up yapmanın bir sınırı var ve bu o pokemon türündeki her pokemon için aynı. mesela bir zubat en fazla 180 cp olabiliyor gibi. bir pokemon’u yüksek cp ile yakalamanın tek artı noktası size onu geliştirmek için fazladan item harcatmayacak olması. bunun dışında bir artısı olmuyor. mesela bir pokemonu power up yapıp sonra evolve ettiğinizde pokemon ne kadar güçlüyse o kadar evolve oluyor ama düşük cp ile evolve olduğundada tekrar aynı seviyeye yükselebiliyor. herhangi bir kazanç ya da kayıp olmuyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?