Ramazan Bayramında da Telefon Elimizden Düşmedi!

2

Ramazan bayramında telefon ile ne kadar konuştuk?Turkcell ve Vodafone bayram dönemine ait istatistikleri açıkladı. İki şirketin de duyurduğu rakamlara göre her iki operatörün kullanıcıları toplamda 10 milyon GB internet kullandı ve bu alanda yeni bir rekora imza attı.

Türkiye Ramazan Bayramı tatilinde mobil iletişimde yine tüm rekorları altüst etti.

vodafone-4.5g

Kullanıcıların 4.5G’nin de sağladığı yeni avantajlarla mobil bayramlaşmaya yönlendi. Turkcell ve Vodafone rekor kullanım oranlarına ulaşıldığını duyurdu.

4.5G-telefon-

Turkcell’liler arife ve bayram günleri de dahil olmak üzere 4 gün boyunca toplamda 7 milyon GB data kullanırken konuşma süresi 1.3 milyar dakikaya ulaştı. Bayram süresince gönderilen SMS sayısı ise 769 milyon adet olarak gerçekleşti.

telefon

Vodafone’dan yapılan açıklamada ise abonelerinin arife günü ve Ramazan Bayramı’nı kapsayan 4 günde yaklaşık 823 milyon dakika ses, 639 milyon SMS ve 3.9 milyon GB mobil internet kullanımıyla yeni bir rekora imza attığı duyuruldu. Açıklamada bu yıl mobil internet üzerinden bayramlaşmayı tercih eden Vodafone’luların mobil internet kullanımının geçen yıla göre 2 kattan fazla arttığı belirtildi.

EN ÇOK ALMANYA ARANDI

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre bayramda yine en çok Almanya arandı.

indir

Turkcell’liler, 4 günlük bayram tatili boyunca yurtdışıyla toplam 5 milyon dakika konuştu. En çok aranan ülke bu sene de gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya oldu. Bayram tatilini yurtdışında geçiren Turkcell’liler ise Türkiye’deki sevdiklerini en çok Yunanistan’dan aradı.

images

Vodafone’un Ramazan Bayramı süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Antalya, Van, Balıkesir, Mardin, Diyarbakır ve Kahramanmaraş oldu. En çok SMS gönderen iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Van, Antalya, Kahramanmaraş, Balıkesir, Diyarbakır ve Mardin olarak gerçekleşti. En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Antalya, Sakarya, Muğla, Şanlıurfa, Bursa ve Hatay şeklinde sıralandı.

VODAFONE’DAN EN ÇOK SMS İNGİLTEREYE GÖNDERİLDİ

images

Vodafone’un yayımladığı verilere göre yurtdışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkelerin sırasıyla Almanya, Fransa, Hollanda, KKTC, İngiltere, Suudi Arabistan, Mısır, Afganistan, Azerbaycan ve Bulgaristan olduğu belirtildi. En çok SMS de İngiltere, Almanya, KKTC, Fransa, Hollanda, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Rusya Federasyonu ve ABD’ye gönderildi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?