Reza Zarrab Davasında Yeni Gelişme!

3

Reza Zarrab ABD’de bir kez daha hakim karşısına çıktı. Mahkeme Zarrab davasını erteledi. Reza Zarrab’ın New York’ta görülen davasının bir sonraki duruşması 6 Eylül’de yapılacak.

Amerika’da tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın davasında yeni gelişmeler yaşanıyor.

reza-zarrab

İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab, ABD’de kara para aklama, dolandırıcılık ve İran’a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile tutuklu olarak yargılanıyor.

zarrab_reza_

Reza Zarrab’ın kefalet talebi mahkeme tarafından reddedilmişti. Hakim duruşma tarihini 20 Haziran olarak açıklamıştı.

zarrab-sabika-foto-amerıka

Zarrab ve avukatı New York’taki duruşmaya katıldı. Ancak mahkeme heyeti duruşma tarihini erteledi. Türkiye saatiyle 16.00’da başlayan duruşma 10 dakika sürdü. Davanın 6 Eylül’e ertelenmesi kararı çıktı.

reza-zarrab-mahkeme

Davaya bakan Yargıç Richard Berman, Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman aracılığıyla yaptığı kefaletle serbest kalma başvurusunu; Türkiye, İran ve Makedonya pasaportları bulunan Zarrab’ın kefaletle serbest bırakılması durumunda kaçma riski bulunduğu gerekçesiyle geri çevirmişti.

reza-zarrab

New York’taki Metropolitan Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve hakkında 75 yıl hapis cezası istenen işadamı Zarrab’ın, 16 Haziran’da görülmesi gereken duruşması, iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara’nın iş seyahatlerinin yoğunluğu gerekçesiyle 20 Haziran tarihine ertelenmişti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?