Saçlar İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

7

Bayanların çoğu doğal bir aksesuar olan saçlarının parlak ve sağlıklı görünmesini ister. Eğer saçlarınızın sağlıklı bir yapıya kavuşmasını istiyor iseniz kesinlikle doğal yağlar ile saça yapılan maskeleri kullanmanız gerekiyor. Daha etkili bir saç maskesi istiyorsanız sadece badem yağı değil de diğer doğal yağların her birinden eşit miktarda karışım yapıp her hafta düzenli olarak uygulama yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere saçlar için badem yağı nasıl kullanılır? ve adımları hangi aşamalardan oluşuyor? konusunu ele aldık. Badem yağını kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar ve daha fazlası için yapmanız gerekenler sırası ile şöyle…

Saç Bakım

Adım 1

Saçınıza süreceğiniz badem yağının miktarını belirlemede saç uzunluğunuz etkili olacaktır. Eğer saçlarınız çok uzun ise 3 yada 4 kaşık madem yağı işinizi görecektir. Daha kısa saçlara sahip iseniz 2 kaşık badem yağı yeterli olacaktır.

Adım 2

Saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarda olan badem yağını avucunuza dökün. Daha sonra kuru saçlarınıza diplere çok yedirmeden özellikle uç kısımlarına yoğunlaşıp yağı saçınıza sürün.

Adım 3

Badem yağını saçınıza iyice sürdükten sonra parmaklarınız yardımı ile saç derinize yumuşak bir masaj yapın. 10-15 dakika masaj yapıp yağı saçınıza iyice yedirin. Saç derisine masaj yapmak saç köklerini canlandırıp uzamasına neden olmaktadır.

Adım 4

Tüm işlem bittikten sonra saçınıza badem yağının faydalarından iyice yararlanması için bir bone yada streç film yardımı ile kapama yapın. Saçlarınız kapalı olduğunda yağ saçın nemlenmesine ve saç tellerin mineralleri iyice emmesini sağlayacaktır.

Adım 5

Saçınız kapalı halde zamanınızın uygunluğuna göre en az 1 saat bekleyin. Genellikle 1-2 saat bekleme süresi yeterli kabul edilmektedir.

Adım 6

Bekleme süresi bittikten sonra durulama aşamasına geçin. Saçlarınızı durularken çok fazla şampuan ve sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Saç durulması için ılık su kafi olacaktır. Eğer ince telli ve çabuk karışan bir saç tipine sahip iseniz saçlarınızın ucuna saç kremi sürüp karışmasını engelleyebilirsiniz.

Adım 7

Son olarak saç kurutma aşamasında kesinlikle ısı yardımı kullanmayınız. Çünkü yüksek ısı saçlara kalıcı zarar veriyor. Badem yağı sürdüğünüz saçın nemini korumasını istiyor iseniz ısı yardımı ile değil de havlu ile fazla suyunu alıp kendi halinde kurumaya bırakın.

HENÜZ YORUM YOK