Samsung Apple’a Fark Attı!

0

Samsung Apple’ı geçti! Samsung 2016 ilk çeyreğinde satış rekoru kırdı. Ve Apple’ı geride bırakmayı başardı. İşte detaylar…

Samsung ve Apple arasındaki rekabet yıllardır kıyasıya devam ediyor. 2016 satış rakamlarına göre Samsung, Apple’ı geride bıraktı. Veriler ise 2016 yılının ilk çeyreğine ait.

samsung-apple

2016 yılının ilk çeyreğine ait raporlara göre, Güney Koreli dev firma Samsung, Apple’ı ikiye katladı. 2016 yılının ilk çeyreğinde Samsung, akıllı telefon pazarının %27.80’ini ele geçirdi. Apple ise sadece %14.40’lık dilimi elinde tutuyor. Aradaki iki katlık fark Samsung’un ezici üstünlüğünü gösteriyor.

apple-samsung

Rapora dikkatli bakıldığında 2015’in son çeyreğinde Apple’ın oranı %20.90 iken Samsung %22.10 şeklinde. Arada geçen kısa süreli zaman diliminde Apple’daki düşüş yüzde 7 ler seviyesindeyken, Samsung’ta da yüzde 5,5’luk ciddi bir yükseliş söz konusu. Bu değişikliğin en önemli sebebi firmaların yeni modellerinin piyasaya çıkışı. Son çeyrekte Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge gibi iki önemli amiral gemisinin piyasaya çıkması sebebiyle böyle bir değişiklik yaşanmış durumda. Diğer yandan Samsung tarafında çok sayıda yeni orta segment akıllı telefon gördük. Apple tarafında ise sadece iPhone SE modeli karşımıza çıktı. Bir sonraki çeyrekte rekabet daha fazla kızışabilir. Üçüncü sırada ise Huawei markasını görüyoruz. 2015 yılında olduğu gibi bu yıl Huawei yine sırasını koruyor gibi duruyor. Ancak yıl sonuna doğru rakamlar daha fazla netlik kazanacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?