Seo Uzmanı kariyeriniz için en uygun ülke ve şehirler

1

Seo Uzmanı (Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı) olarak iş ilanları ve kariyer yapacağınız ülke ya da uygun şehir arıyorsanız bu haberimizde bu konuda yapılmış bir araştırmayı paylaşacağız.

Seo nedir? nasıl yapılır? diye hala Internet’te müthiş aramalar var. Seo maliyetleri ve uzman çalıştırmak da ülkemiz için henüz oturmuş bir meslek olarak anlaşılır bir konumda olmadığı için yurtdışında SEO uzmanlığı ile ilgilenenler için bu dijital araştırmadan aldığımız notlarımızı paylaşalım istedik.

Marketing Direktörü, SEO/Marketing Manager, Account Manager, SEO Analyst/Strategist, SEO Specialist, SEO Coordinator/Associate gibi havalı isimleri olan bu mesleğin yurtdışında geliri de yüksek.

Conductor.com SEO uzmanlığı için Ingiltere, Kanada, Avusturalya ve ABD’de SEO çalışanlarının en çok ilgi gördüğü şehirler ve ortalama maaş karşılaştırması yapmış. Sitedeki araştırmaya göre Digital Marketing ve Seo alanında çalışmak için Amerika’yı düşünüyorsanız en iyi şehirler New York ve San Francisco.

best-cities-for-marketing-jobs

Seo uzmanı olarak çalışabileceğiniz popüler 5 şehir

seo-jobs-cities-shift

Deneyim ve tecrübe olarak bakılacak olursa Los Angeles ve Atlanta’da %50’ye yakın bir artış gözlemlenmiş.

Araştırmada İngilizce konuşan ülkeler arasında SEO uzmanı için maaşların karşılaştırılması yapılmış.

seo-salary-comparison-country-768x513

Bu ülkeler arasında, Avustralya 6.000 USD üzerinde Amerika’nın önünde yer alırken en yüksek SEO maaşına sahip.

Tabii ki tüm bu veriler tecrübe, verilen hizmetler ve anlaşma koşullarına göre göreceli olma ihtimalini de gözardı etmemek gerekir. Fikir vermesi açısından değerli olacağını düşünerek yorumlarınıza sunuyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?