Şimdi Avrupa Düşünsün! İlber Hoca Millilere Tarih Anlattı!

1

İlber Ortaylı milli futbolculara tarih dersi verdi! EURO 2016 öncesinde Milli takım oyuncuları kampta çalışmalarına devam ediyorlar. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de futbolcuları şampiyonaya hazırlamak için farklı yöntemler deniyor. Terim, son olarak Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı kampa davet etti.

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Fatih Terim’in davetlisi olarak A milli takımın Antalya’daki kampına geldi.

image-1464789773279247877

Ortaylı, futbolcular ve teknik ekiple birlikte öğle yemeği yedi. Yemek sonrasında teknik heyet ve oyuncularla bir süre sohbet eden Ortaylı, futbol ve spordaki başarıların ülkeye sağladığı prestij, futbolun toplumlar üzerindeki gücü ve Türkiye’nin Avrupa’daki yeri gibi konuları anlattı.

574ee41ac03c0e3ad8303e82

Ortaylı, daha sonra başarılı bir futbolcunun ve önemli turnuvalarda kupa kazanmış bir ülkenin dünya nezdinde daha fazla değer gördüğünü anlattı.

69 yaşındaki tarih bilimci, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ilk ve sonraki nesilleri arasındaki farklılıkları anlatıp gösterilen gelişmenin ilgili ülke insanları üzerindeki etkisini kendine has üslubuyla anlattı.

574ee374c03c0e3ad8303e7a

Ortaylı, futbolcularla buluşmasında aktüel konulardan da bahsetti. Son derece keyifli geçen sohbetin ardından teknik heyet ve oyuncularımıza başarılar dileyerek kamptan ayrıldı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?