Skoda Kodiaq Ailenizi Taşımaya Geliyor

95

2017’nin en iddialı araçlarından bir tanesi olan Skoda Kodiaq; uzun süren isim karmaşalarının sonunda “Kodiaq” olarak gelme kararı almış gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan sızıntılarda aracın “Kodiak” ismi ile gelebileceği söylense de patent belgesinin “kodiaq” olarak imzalanmış olması kafalarda soru işareti oluşturmuş ve nihayet tanıtım günü geldiğinde aracın “Kodiaq” olarak adlandırıldığı kesinleşmişti. 2017’de Volkswagen’in Tiguan XL, Hyundai’nin Santa Fe gibi araçlarına rakip olacak bir araç geliştiren Skoda; Kodiaq SUV modeli ile birlikte tüm aileyi içine alan, oldukça geniş bir araç dizayn etmiş. Dış tasarımı oldukça hoş görünen, tabiri caizse “tank” gibi olan Skoda Kodiaq’ın aynı zamanda iç tasarımı da oldukça karizmatik.

5 ve 7 kişilik farklı iki modeli bulunan Skoda Kodiaq’ın geniş yapılmasındaki en büyük amaç hiç şüphesiz bu arabanın dağda, bayırda ailenin hepsini alabilmesi ve rahat bir iç dizaynının oluşturulmasıyla gezintilerin konforlu oluşturulması. Kodiaq’ın bagaj hacmi tam 720 litre ve içerisine hemen her şeyi alabiliyor. Bu değer, sınıfının şimdilik en yüksek değeri olarak nitelendirilmiş. 4.7 Metre uzunluğundaki Skoda Kodiaq’ın genişliği ise 1.9 Metre olarak belirlenmiş.

Son dönemde geliştirilen en akıllı panellerden bir tanesine sahip olan Skoda Kodiaq’ın ana ekran panelinde bütün bildirimleri görebileceğiniz gibi, aracınızı buradan rahatlıkla kontrol edebilmeniz de sağlanıyor. Navigasyon ve benzeri hizmetleri alabileceğiniz bu dokunmatik ekrandan aynı zamanda aracın genel sağlık durumu hakkında da detaylı bilgiler alabiliyorsunuz.  Ek olarak, bu dokunmatik cihaz içerisinde yepyeni bir özellik olarak akıllı cihazlarınızı kablosuz bir biçimde şarj edebilme şansınız da mevcut.

İkisinin dizel olması kaydıyla, karşınıza tam beş motor seçeneği ile çıkan Skoda Kodiaq’ın TDI 190 BG adlı motoru; kendi içerisinde bilinen en güçlü motor modeli. 7 İleri otomatik DSG vites seçeneği ile karşımıza çıkan araç önden çekiş seçeneğiyle de, tekerleklerden çekiş seçeneğiyle de bulunabiliyor. Motor ve çekiş seçenekleri konusundaki karar, elbette size kalmış.

Skoda Kodiaq; muhtemelen 2017 Yılının ilk aylarında yollarda olacak ve Türkiye’ye de bu aylar içerisinde gelecek. Deneme sürüşünü dilediğiniz test merkezinden yapabileceğiniz Skoda Kodiaq’ın Türkiye fiyatı ise muhtemelen 110 ila 120 Bin Lira civarında seyredecek. Elbette, kesin bir fiyat belirlememiz şirket açıklamaksızın sözkonusu değil ancak tahminler, bu yönde seyrediyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?