Sosyal Medya A Haber’in ZDF Yayınını Konuşuyor

32

Mevlüt Yüksel ZDF’yi ziyaret etti. Sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Takvim gazetesi haber müdürü Mevlüt Yüksel Alman Kanalı ZDF’nin önünde yaptığı haberle gündemde. Gezi eylemleri sırasında Gezi Parkı’ndaki bir ağaçla yaptığı röportaj ile dikkat çeken Mevlüt Yüksel, bu defa da A Haber için Alman ZDF kanalının binasına gitti.

Alman ZDF kanalında yayınlanan bir mizah programında Jan Böhmermann, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dalga geçen bir şiir okumuştu. Bu şiir hem dışişleri bakanlığı hem de sosyal medya tarafından tepki ile karşılanmıştı.

mevlut-yuksel-kimdir-gezi-parki-agac-ile-roportaji

Mainz Savcılığı da hakaret sayılabilecek ifadeler olduğu iddiasıyla Alman komedyen Jan Böhmermann hakkında soruşturma başlatmıştı.

mevlut

A Haber’den Mevlüt Yüksel, araştırmacı gazetecilik!!! gereği ZDF kanalını ziyaret etti. İçeri alınmayan Yüksel, haberini kapının önünde yaptı. Yüksel’in kullandığı cümleler ve kanal yetkilileri hakkında söyledikleri ise sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

“Elleri Cebinde”

A Haber’de yayınlanan görüntüye göre, Mevlüt Yüksel, ZDF binasının önünde ayakta duran ve birbiriyle konuşan 2 kişiyi göstererek, “Bakın Cumhurbaşkanı ve Türk halkına küfreden ZDF kanalının yetkilileri, bakın nasıl kaba bir şekilde duruyorlar ve burada bizim bulunmamızdan rahatsız oluyorlar. O kadar rahatsız oldular ki bizim gelmemizden. Misafiri karşısında elleri cebinde ve hakaret eder şekilde konuşuyor. Adeta sinirden titriyor, görüyorsunuz Almanya’daki basın özgürlüğünün geldiği noktayı. Kameraman arkadaşım gösteriyor” dedi… Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayılmaya başladı. Ve son 24 saatte hakkında en çok konuşulan konu oldu.

İşte Sosyal Medyada Mevlüt Yüksel tweetleri;

IMG-20160411-WA0024 IMG-20160411-WA0025 IMG-20160411-WA0026 IMG-20160411-WA0027

 

Mevlüt Yüksel: Hodri meydan

Sosyal medyada yapılan yorumlardan sonra Mevlüt Yüksel de Twitter hesabından açıklama yaptı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?