Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Bilmesi Gereken 6 Program

15

Sosyal medya hesabı yönetiyorsanız sizlere sosyal medya hesap yöneticilerinin mutlaka bilmesi gereken  programları paylaşıyoruz. Böylece hesabınızı yönetirken yeni şeyler keşfedebilecek ve daha fazla takipçi kitlesine ulaşabilecek ve Facebook, Twitter ve Google+ gibi diğer alanları daha etkili kullanabileceksiniz.

1Hootsuite

Hootsuite; en çok tercih edilen programların başında gelir. Hootsuite sayedinde birden fazla hesabı tek bir yerde toplayabilir içeriklerinizin zaman ayarlamasını yaparak hangi saatte yayınlanacağına karar verebilirsiniz. Ücretsiz kullanım için 3 farklı paket sunan bu program ayrıca mobil olarak da kullanılabiliyor.

2Buffer

Buffer; sosyal medya alanında uzman kişilerin en çok kullandığı programlardan biridir. Google+, Facebook, LinkedIn ve Twitter mecralarında sayfa ve profillerinizi ekleyebilir, mesajlarınızı programlaya bilirsiniz. Bireysel ve ajanslara uygun paketler bulunduran Buffer; ayrıca gif paylaşma seçeneği de sunuyor. Bunun yanı sıra ekip yönetimi ve analiz konularında da sizlere yardım etmeyi hedefliyor. Aldığınız paketleri 1 ay süreyle ücretsiz deneme imkanı sunduğundan sosyal medya hesabı yöneticileri için bilinmesi gereken programlardan biri.

do-share

İsmi fazla duyulmamış olsa da do share; Google+ nın bir eklentisidir.  Kişisel sayfa sahiplerine Google+ paylaşımlarını programlamalarına yardımcı oluyor. Sosyal medya da hesap yönetiyorsanız mutlaka bilmeniz gereken programlardan biri.

3Post Planner

Post planner; ürününüzü sadece Facebook aracılığıyla kullanabileceğiniz bir uygulama. Ayrıca bu uygulama sizlere içeriklerinizi ne zaman paylaşabileceğinize dair tavsiyeler veriyor.

4Friends Me

Friends Me kullanarak Google+ da paylaştıklarınızı diğer yerlerde de paylaşabilirsiniz. Friends Me Facebook (gruplar, profiller ve sayfalar), Twitter ve LinkedIn’de(profiller, gruplar ve şirket sayfaları) ve Tumblr’ı destekliyor.  Ayrıca bu uygulamaya kaydolmak gayet kolay. Sadece bir gmail hesabı yeterli.

5Sprout Social

Sosyal Medya Uzmanlarının sevdiği bir başka program da Sprout Social. Bu program aracılığıyla Google, Twitter sayfalarını ve LinkedIn profillerini, Facebook sayfalarını, profillerini izleyebilir bu sayfalarda içerik paylaşabilir veya bir etkinlik takvimi oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu program aracılığıyla ekip takvimi oluşturabilir ve ekibinizi kolayca kontrol edebilirisiniz. Yüksek fiyatı bir dezavantaj olsa da kullanıcılar tarafından kullanım kolaylığı sağlaması bu program için büyük bir avantaj. İlerleyan zamanlarda yapacağınız paylaşımlar için takvim urma imkanı sunan progmarm sısyal medya hesap yöneticileri için gayet ideal.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?