Spotify 2016’nın Enlerini Belirledi

105

Spotify, çevrimiçi müzik dinleme servisi olarak belki de günümüzün en büyük platformlarından biri haline geldi ve artık bu kuşak, radyo yerine Spotify dinlemekle meşhur olup haber sitelerine konu oluyorlar. Günümüzde ciddi anlamda radyonun yerini alan bir müzik platformu olarak Spotify’da yediden yetmişe hemen her albümü bulabildiğiniz gibi, hemen her ülkede online olarak bu platformu kullanabilmeniz de yine büyük bir artı. Çevrimiçi müzik dinleme servislerinde, son yıllarda gelen haklı rekabetle birlikte Apple Music de bu furyaya katılmış ancak kısa süre içerisinde büyük bir ivme kazansa da Spotify’ı yakalayamamıştı. Spotify’ın liderliğini sürdürmesindeki en büyük etken şüphesiz daa eski ve daha dinamik bir yapıya sahip olması. 2016 Yılında da, sizler için harika bir enler listesi sunan Spotify’ın listelerine, eğer bir Spotify üyesiyseniz direkt olarak ana sayfanız içerisinden ulaşabiliyorsunuz.

 

2016 Yılının En İyi Şarkıları

Spotify’ın hazırladığı en güzel listelerden bir tanesi olan 2016’nın en iyi şarkıları; belki de sadece Spotify tarafından değil, herkes tarafından kabul edilebilir bir liste olarak karşımıza çıkıyor. Listede ilk sırada, Drake’in One Dance’i yer alırken bunun dışında Sia, Justin Bieber, Rihanna, Adele gibi isimler de mevcut. Siz de bu listeye kendi ana sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

 

2016’nın En İyi Sanatçıları

Spotify’ın yaptığı ikinci liste ise 2016’nın en iyi sanatçıları içerisinden seçkiler oluşturuyor. Listede, başta Kanye West olmak üzere The Weeknd, Eminem, Beyonce gibi sanatçılar mevcut. Hak ettiği değeri fazlasıyla gören bu listenin ardından Spotify’ın sunduğu bir diğer liste ise kadın sanatçıları içeriyor ve 2016’nın En İyi Kadın Sanatçıları arasında hiç şüphesiz başı Rihanna çekiyor. Rihanna dışında Sia ve Adele’de dikkatleri üzerine çekerken, Nicki Minaj, Ellie Goulding de yine kadın sanatçılar içerisinde yerlerini alıyorlar.

Spotify, her yıl size özel listesini yapmayı da asla ihmal etmemiş ve kısa süre içerisinde bu listeleri e-posta adresinizde bulabiliyorsunuz. Özellikle son dönemde neleri dinlediğinizi, nelerden haz aldığınızı; en çok hangi sanatçıyı, neden dinlediğinizi bu istatistikler tablosunda bulabilirsiniz. 2016’nın En İyileri ayrıca size özel bir çalma listesi ile de sunuluyor ve sizin için 2016’da en çok dinlediğiniz şarkılar Spotify ana sayfasında yine bulunabilir. Her üyeye özel olarak hazırlanan bu listelerde yer yer gülümseyebilir, yer yer “ben bunu neden bu kadar dinlemişim?” diyebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?