Taciz Olaylarından Sonra Atılan Skandal Tweetler!

29

Türkiye bugün Bağdat Caddesi’ndeki tecavüz olayını konuştu. 19 yaşındaki bir kıza tecavüz eden saldırgana, sosyal medyada gün boyu tepki yağdı. Binlerce kişi bu olayla ilgili  etiketi ile tweet attı.

Şamil İğde isimli Twitter kullanıcısı da bir anket yaptı. Ve “19 yaşındaki bir ‘kız’ gece 03:00’te Bağdat Caddesi’nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?” ifadelerini kullandı.

Bağdat Caddesi nde tecavüze uğrayan kadın için Twitter da BirGun.net

İşte o dakikadan itibaren gündem bir anda bu tweete döndü ve tepkiler çığ gibi büyüdü.

İğde, gelen tepkiler üstüne anketi kaldırmak zorunda kaldı. Ama bu çirkin tweetten sonra akıllara diğer skandal tweetler geldi. İşte yakın geçmişimizde yaşanan taciz ve tecavüz olayları sonrasında atılan o skandal tweetler.

4Sevda Türküsev

Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, Özgecan Aslan cinayeti sonrası Twitter ‘da Sendeanlat etiketi ile başlarından geçen taciz olaylarını anlatan kadınlara, “Susun ve doktora gidin” önerisinde bulunmuştu.

3Binnur Günay

Binnur Günay ise Özgecan’ın canice ölüdürülmesi hakkında ‘kitle eylemleri oluşturmak için seçilmiş konu’ yazmıştı. Günay bunu yaparken de Özgecan’ın Alevi olmasını, yanında biber gazı taşımasını ve Selahattin Demirtaş’ın açıklama yapmasını kaynak göstermişti.

2Cemile Bayraktar

Yeni şafak yazarı Cemile Bayraktar da Özgecan’ın başına gelenlerin ‘normal’ olduğunu yazıp Amerika’yı örnek vermişti.

1Nihat Doğan

Şarkıcı Nihat Doğan da attığı tweet ile büyük tepki çekmiş bu mesajı günlerce konuşulmuştu.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?