Terör Bu Kez Belçika’yı Vurdu!

0

Belçika’da terör saldırısı! Terör, kan akıtmaya ve canlara kıymaya devam ediyor. Bu kez hedefte Belçika vardı. Başkent Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nda iki, Maelbeek metro istasyonunda da bir patlama meydana geldi. Patlamalarda en az 34 kişinin öldüğü ve 136 kişinin yaralandığı açıklandı.

Terör Avrupa’nın göbeğinde insanları öldürmeye devam etti. Belçika’nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel, arka arkaya üç patlamayla sarsıldı.

bruksel-havalimaninda-iki-patlama,

Sabah saatlerinde Brüksel Zaventem Havalimanı’nda iki patlama meydana geldi. Hemen ardından Maelbeek metro istasyonun da patlama yaşandı.

metro

Brüksel havaalanındaki iki saldırıda 14 kişinin öldüğü ve 81 kişinin yaralandığı açıklandı. Maalbeek metro istasyonundaki saldırıda ise 20 kişinin öldüğü, 55 kişinin yaralandığı kaydedildi.

saldiri

Belçika Başbakanı Charles Michel patlamaya ilişkin yaptığı açıkalamda, “Bugün ülkemiz için kara bir gün. Soğukkanlı ve dayanışma içinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.

basbakan

Brüksel Savcısı da patlama hakkında yaptığı açıklamada, “Havaalanındaki saldırılardan biri intihar saldırısı” dedi.

teror

Patlamaların ardından Belçika’nın tamamında güvenlik alarmı seviyesi en yüksek olan 4’e çıkarıldı. Brüksel’e inmesi planlanan uçaklar Hollanda’ya yönlendirildi. Tüm uçuşlar iptal edildi. Türk Hava Yolları da bugünkü 3 Brüksel seferini iptal etti. Ve İstanbul-Brüksel arasında bilet satışını 24 Mart 2016 tarihine kadar kapattı.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?