Terör Yine İstanbul’u Vurdu! 7’si Polis 11 Kişi Şehit Oldu!

3

Terör İstanbul’u vurdu. Ramazan ayının 2. gününde acı haberle uyandık. Teröristler, sabah saatlerinde İstanbul Vezneciler’de polis aracına bombalı saldırı düzenledi.

Teröristler bombalı saldırıyı, İstanbul Vezneciler’de polis servisinin geçişi sırasında gerçekleştirdi.

şyhlylht

Olaya ilişkin ilk resmi açıklama İstanbul Valisi’nden geldi. Saldırının bomba yüklü araç ile gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Vasip Şahin, 7 polisin şehit olduğunu, 4 sivilin hayatını kaybettiğini, 3’ü ağır 36 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla soruşturma dosyası kapsamında saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı…

grktrkhy

Hain saldırı tam olarak İstanbul Vezneciler’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yakınlarında saat 08:35 sularında meydana geldi. Saldırı, çevik kuvvet polis aracının geçişi sırasında yaşandı. Vezneciler, İstanbul’un sabah saatlerinde en kalabalık bölgelerinden biri.

gktrhkyh

Saldırıya uğrayan ve Çevik Kuvvet ekibini taşıyan aracın İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne göreve gittiği öğrenildi. Olay yerine çok sayıda takviye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi

kgthlytlh

Yaralıların tedavisi Çapa ve Cerrahpaşa ve Samatya hastanelerinde yapılıyor… Olay yerinden yansıyan ilk görüntülerde tahribatın büyük olduğu görüldü.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?