Teröristlere Canlı Yayında Operasyon

0

İstanbul Bayrampaşa’da’ki Çevik kuvvet merkezine iki kadın terörist bombalı ve uzun namlulu silahla saldırdı. Polis teröristlere karşılık verdi. yaşanan çatışmanın ardından polis iki saldırganı da yakaladı.

Sabah saatlerinde iki kadın terörist Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Polis merkezine saldırdı. El bombası ve uzun namlulu silahlarla pusu kuran teröristler, çevik kuvvet otobüsünün geçtiği esnada araca saldırdılar. O anlar kameraya işte böyle yansıdı.

Saldırının ardından polis hemen karşılık verdi. Saldırganlar ise çareyi kaçmakta buldu. ve Bayrampaşa Gazi Sokak’ta bir binaya saklandılar. Dakikalarca polisle teröristler arasında çatışma yaşandı. Çatışma anında saldırganlar polise yine el bombası attı.

Polis daha sonra harekete geçti ve teröristlerin girdikleri binaya operasyon düzenledi. 2 saldırganın etkisiz hale getirildi.

Operasyon anından polis, bölgeyi ablukaya aldı. Sokağa giriş çıkış yasaklandı. Bölge polis ablukasına alındı. Sokak giriş ve çıkışlara kapatıldı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, olay yerine geldi. İncelemeler yapan Şahin, polisten bilgi aldı. Şahin, saldırı ile ilgili; “1’i saldırıda diğeri operasyon sırasında olmak üzere 2 polisimizin yaralandığını açıkladı.

 

Bu arada saldırı düzenleyen kadın teröristlerin kimlikleri de belli oldu.

terorist

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, saldırıyı Berna Yılmaz ile Çiğdem Yahşi gerçekleştirdi. İki kadın teröristin terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu belirlendi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?