Tüketici ile Markalar En Çok Televizyonda Buluşuyor!

0

Reklamların tüketiciye ulaştırılmasında en etkili yöntem Televizyon. Yapılan araştırmalara göre, tüketicinin reklamlarla en çok karşılaştığı mecralar arasında TV %76 ile birinci sırada!

Roamler isimli mobil uygulaması ile Türkiye’de reklam ve tüketici eksenli önemli bir araştırma yapıldı. Araştırma akıllı telefon uygulaması aracılığı ile 465 kişi ile gerçekleşti.

465 kullanıcıyla akıllı telefon uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği “Etkile Beni” araştırmasında, reklamların tüketiciye ulaştırılmasında en etkili yöntemin %76 ile TV olduğu ortaya çıktı.

televızyon-reklam

Araştırmaya göre, reklamları tüketiciye TV’nin ardından %73 ile en çok dijital mecralar ulaştırıyor. Yeni ürün keşfetme konusunda ise %58 ile mağazalar en etkili temas olarak yer alıyor.

online-alisveris-yapanlar-dikkat-1441677867 Dijital mecralar ve sosyal medya tüketicilerinin marka mesajlarını alma şekillerini ve markalarla iletişimlerini önemli ölçüde değiştirdiğini belirleyen Roamler Türkiye, tüketicinin yeni ürün keşfetme veya bilgi alma aşamasında mağazaları büyük oranda tercih ettiğini ortaya koydu.

online-para-kazanmak

Bu verilerden hareketle araştırmaya göre, dijitalin yükselişini dikkate alıp stratejilerini belirleyen ama aynı zamanda 360 derece bir pazarlama anlayışından vazgeçmeyen markalar önümüzdeki dönemde tüketiciyle en doğru iletişimi kuracak.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?