Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni.

57

Bazı müzisyenler karizma ve yetenekten fazlasına sahiptir.Bazı müzisyenler, günümüzde bile dikkatimizi çeken ve bizi karanlık ve gizli yaşantılarını araştırmaya iten efsaneler haline geldi. İşte sizler için toparladığımız 10 gizemli müzisyenler.

10. Hayalet (Ghost)

İsveçli gizli rock grubu Hayalet, şüphesiz tüm zamanların en gizemli gruplarından biridir. “Lucifer” gibi sözlerle “Övgü için buradayız” ve “Cehennemden kalkın” diyen grup küfür şeytanın kaya örneğidir demiştir. Antipop kıyafeti giyen adamlar isimsiz gulyabani olarak bilinirler.

9. Tupac

Tupac, çelişkili şiddet içeren müziği ile ünlüdür ve çete faaliyetlerine karışmıştır.Ancak ölümünden emin olan şey, Tupac’ın arabayla giderken trafik ışıklarında durduğu esnada saldırıya uğramıştır ve 4 kurşun yemiştir. Hastahaneye kaldırılan Tupac altı gün sonra 13 Eylül 1996’da ölmüştür. Ancak Tupac’ın hala yaşadığını öne süren birkaç fotoğrafın olduğu söylenilmektedir.

8.Richey Edward

Richey Edward Manic Street Preachers’ın gitaristi ve söz yazarıydı.ABD’ye grubundan bir arkadaşıyla gitmek için havaalanına giden Richet Edward bilinmeyen bi sebepten dolayı memleketi Blackwood’a gitmeye karar vermiştir. Memleketine giden Richey Edward orada iki hafta kaldıktan sonra aniden ortadan kaybolmuştur. 13 yıl arandıktan sonra ona dair rastlanan tek iz gitariste ait olan arabasıydı. Buna rağmen hala hayatta olduğuna inanan grup üyeleri gelirlerinin dörtte birini Richey Edward’ın hesabına yatırmaktadır.

7.Giuseppe Tartini

Giuseppe Tartini, bu listede yalnızca uzman kemancıların bileceği bir müzisyendir. 1692’de Venedik cumhuriyetinde doğdu ve ünlü Stradivarius’lardan birinin sahibi olduğu bilinen ilk kişi oldu. Ölümünden sadece birkaç yıl önce 1765’te Tartini, şeytanla tanıştığı bir rüya gördü. Şeytan keman üzerinde bir parça çaldı ve Tartini uyandıktan sonra onu yazmaya çalıştı. Şeytanın çaldığı parçayı uyandıktan sonra besteleyen tartini bu parçaya ‘G Minor ‘ ya da ‘The Devil’s Sonata’ adını koydu ve bu parça Tartini’nin en önemli parçası haline geldi

6.Elvis Presley

Çok ünlü kaya kralı Elvis Presley gizemli koşullar altında öldü. Resmi olarak, Elvis 1977’de kalp krizinden sonra öldü, ancak bir ilacın aşırı dozuyla öldüğü söylentileri dolaştı. Ölümünün nedeni ne olursa olsun, bazı insanlar Elvis’in ölmediğine ve hala hayatından zevk aldığına inanıyor. İddiaya göre, birkaç kez görüldü ve Kalamazoo, Michigan’da yaşamak üzere çalışmaya başlayan fotoğraflar öne sürüldü.

5.Robert Johnson

Johnson her zaman gitar ve blues çalmak istedi ancak çok iyi değildi. Sinirlenen Johnson bir gece dışarı çıktı. Bir kavşakta oturan Johnson şeytanla diyalog haline girdiğini ve şeytanın ona gitarı öğrettini öne sürmüştür . Buna inanmayan arkadaşları gitar konusundan iyi olmayan arkaşını test etmek için gitarı çalmasını istediler ve Jonhson gitarı ustalıkla çalmıştır. Johnson’a göre şeytan gitarın tellerini ayarlamış ve ona yetenek vermiştir. Robert Johnson 1938’de zehirlenerek yaşamını yitirmiştir

4.Niccolo Paganini

Paganini’yi çevreleyen söylentiler ve efsaneler sonsuzdur. 1782’de İtalya’da dünyaya gelen ve beş yaşındayken keman çalmaya başlayan Paganini, ilk rock yıldızlarından biri oldu. O en iyi keman oyuncularından biriydi hiç kuşkusuz. Bu beceri yakında insanların Paganini’nin şeytanla pazarlık yaptığını düşündürdü, ancak görünümü de onun şeytanın oğlu olduğundan şüphelilerdi. Paganini çok uzun boylu, ince, solgun, uzun burun ve içi boş yanaklara sahipti. Dudaklarının hüzünlü bir gülümsemesine sahip olduğu söyleniyordu ve gözleri sürekli parlıyordu. Paganini’nin doppelgangerleri izleyicilerde veya bazen sahnede görüldü.

Bir söylentiye göre, bir kadını öldürdüğü, ruhunu keman içine sıkıştırdığı ve cesaretlerini ebedi tel olarak kullandığını iddia etmişlerdir.

3.Syd Barrett

Gerçek adı Roger Keith Barrett olan Syd Barrett, psiketelik rock grubu Pink Floyd’un kurucu üyelerindendi. Barrett şarkıcı ve gitaristti ancak grupta sadece iki yıl kaldı. Aşırı uyuşturucu kullanımı nedeniyle şizofreni geliştirmeye ve halüsinasyona başlamıştı. Bir konserde Barrett saçlarını Brylcreem tüpü ile ezmeye çalıştı. O sahneye döndüğünde, ışıklar krema ile kimyasal tepkilere neden olduğu için yüzünün yarısı eridi.

Pink Floyd’dan ayrılmak zorunda kaldıktan sonra Stars adında bir grupla yeniden başladı. Yıldızlar çok başarılı değildi ve bu grup ile başarı sağlayamamıştır. Syd barrett ölümü kesin bilinmediğinden 2006 yılından öldüğü ön görülmüştür.

2.Jimmy Page

Jimmy Page, Led Zeppelin’in gitaristiydi. Bütün grup sıklıkla gizli bağlantılar içeriyor ve üç grubun şeytanla anlaşma sağladığı söylentileri olduğu biliniyordu. Tüm zamanların en ünlü şarkılarından biri, “Stairway to Heaven”, “Burada benim tatlı Şeytanım var Oh” gibi cümlelerle geriye oynanırsa şeytanın ibadet edeceği söylenir.

1. David Bowie

Kariyeri boyunca Bowie her zaman düşen yıldızın metaforunu kullandı. O Ziggy Stardust, Dünya’ya Düşen Adam ve Starman ve Astronotlar hakkında şarkı söyledi. Onun dünyevi görünümü ve müziğiyle, insanların neden doğrudan uzaydan geldiğini düşündüklerini görmek zor değil.

Bowie Aleister Crowley’le çok ilgiliydi ve şarkılarında bile ona değiyordu. Ölümünden sonra insanların tüm gizemli çıkarları, Bowie’nin ölmediği olasılığını düşündükten kısa bir süre sonra yaptı ve İnternete olan videolardaki satanic ve dini sembolizm hakkındaki teorilerle sızlandı. Kendi ölümünü taklit eden David Bowie’nin dedikoduları ölmediği yönündedir.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?