Tüm Zamanların En İyi 5 Futbol Rekabetleri

49

Futbol bazı kulüpler ve taraftarları için yaşam ve ölüm meselesi haline gelmektedir. Kültürel ve bölgesel farklılıklar, bu çatışmaların şiddetlenmesine ve oyuncuların bu tür maçlarda gösterdikleri performansa ebedi sevdikleri veya nefret ettirilmesine karar vermelerine ve heyecanı bir arada tutarlar. İşte futbol dünyasında en şiddetli 5 ve en önemli rekabet.

5.Galatasaray – Fenerbahçe

Fenerbahçe SK ve Galatasaray SK, Süper Lig’deki en başarılı iki kulüpten oluşan Türk Futbol Takımlarıdır. Rekabetleri yüzyıla aşkın bir süredir var Her iki kulüp de, Türkiye’nin en başarılı futbol kulübü ünvanı ve genel olarak en büyük Türk spor kulübü ünvanları için birbirleriyle yarışıyorlar. Galatasaray SK, Fenerbahçe SK’nin 66 şampiyonlukla karşılaştırıldığında 68 resmi şampiyonlukla galibiyetini kazanmıştır.

4.İnter – Milan

Şiddetle tartışmalı yerel bir derbi ve futbol dünyasında en çok takip edilen derbilerden biridir Inter ve Milan Serie A’daki şehirlerarası en popüler derbi topluluklardan biri olarak kabul ediliyor Inter ve Milan geldiğinde sadece seçili hakemler görev yapabiliyor

3.Liverpool-Manchester United

Liverpool ve Manchester United arasındaki tarih, futbolda en önemli spor rekabetlerinden biri ve bazen Kuzey Batı derbisi olarak anılıyor. Her iki kulüp de İngiltere’nin Kuzey Batı’sından geliyorlar. İngiltere’nin en başarılı iki takımlarından olan Liverpool – Manchester United  115 Şeref Kupası Kazanmıştır.

2.Internazionale-Juventus

Juventus ve Inter arasındaki maç, İtalya’nın aynı şehirde iki takım arasında bulunan yoğun maçlarından biridir. İki takım aynı zamanda Serie A tarihindeki galibiyet ve gollerde birinci ve ikinci sırada yer alıyor.

1.Real Madrid vs Barcelona

İspanya’da FC Barcelona ve Real Madrid arasındaki yapılan maçlar genellikle futbolda en büyük rekabetli maçı olarak kabul edilir.İspanya’nın en büyük ve en başarılı kulüpleri Barcelona ve Real Madrid’dir ve rekabet neredeyse yıllardır halen devam etmektedir.Real Madrid, Barcelona’dan daha fazla La Liga ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonlukları Kazandı

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?