Türkiye’de 2016’nın En Çok Hasılat Yapan Filmleri

35

Türkiye’deki sinema sektörü, hiç şüphesiz yükselmeye kaldığı yerden devam ederken şu günlerde pek çok insan Türk filmi izlemekten kendini alamıyor. Zira, hem global düzeyde ödüllerin gelmesi hem de yönetmenlik başarıları ile Türk film sektörünün yükselişi hemen herkesin dilinde. Sinema severler de, bu yıl daha çok Türk filmlerini tercih etti gibi görünüyor. Bu yazımızda, Türkiye’de sinema sektörünün 2016 yılında en çok hasılat yapan filmlerine değinecek ve rakamlarla bu filmleri olabildiğince açıklamaya gayret edeceğiz. Siz de, bu listenin tamamını, global olarak merak ediyorsanız; dünya sıralamasına IMDB üzerinden göz atabilirsiniz.

 

Kardeşim Benim

Aslı Enver, Murat Boz gibi isimlerin başrollerde oynadığı ve harika bir film olarak nitelenip; 2016’nın ilk beş ayı boyunca vizyonda kalan; bunun yanında muhteşem bir hasılat yakalayan Kardeşim Benim; ilk sırayı alan film olarak göze çarpıyor. Yaklaşık 20 milyon liralık bir gelirin elde edildiği Kardeşim Benim’de eğlenceli bir kurgu sizi bekliyor. Filmi bugüne kadar vizyondayken 2 Milyondan fazla kişi izledi.

Batman V Superman: Adaletin Şafağı

Batman V Superman, Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmlerden bir tanesi olarak karşımıza çıktı ve kendi yılında, kendi rekorunu en azından Türkiye’de kırmayı başardı. Film, DC Comics’in iki ana karakteri Batman ve Superman’i karşı karşıya getirirken bu ikilinin mücadelesi beyazperdede pek çok eleştiriye sebep oldu ancak bu eleştirilerin filmi izlenmekten alıkoymadığı da aşikâr. 1,5 Milyon izleyicinin bu yıl Batman V Superman’i Türkiye’de izlediği biliniyor ve DC sadece bu sayıyla Türkiye’de değil, globalde inanılmaz bir hasılat tutturmuş olabilir.

Kolpaçino 3. Devre

Tüm zamanların en komik filmlerinden bir tanesi olarak nitelenen ve başrolünde Şafak Sezer’in oynadığı Kolpaçino; üçüncü filmi olan 3. Devre ile geçtiğimiz aylarda vizyonlara girmişti. Film, muazzam bir ilgiyle karşılanırken aynı zamanda inanılmaz bir seyirci sayısına da sahip oldu. Çok kısa süre vizyonda kalmasına rağmen Kolpaçino’nun 3. filmini yaklaşık 1.3 milyon seyirci izledi ve film muhtemelen 10 milyondan fazla hasılat yaptı.

Deadpool

Absürd bir süper kahramanın hikayesini anlatan ve Marvel’ın bu yıl en çok beklenen filmlerinden bir tanesi olmayı başarmış Deadpool; Türkiye’de de Marvel severler tarafından ilgiyle karşılanan bir film olmayı başardı. Deadpool, inanılmaz keyifli atmosferi ve bizimle konuşan kahramanı ile hak ettiği ilgiyi en azından Türkiye’de gördü diyebiliriz. Film, yaklaşık 1.1 milyon izleyiciye sahip olurken Türkiye’de 10 milyondan fazla hasılat yaptı.

Başlıklar :
bebeklerin capsleri, kolpaçino 3 kaç kişi izledi, köpek fotarafları gizli

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?