Türkiye’de En Çok Hangi Site Tıklanıyor?

85

Türkiye’de en çok hangi site tıklanıyor? Hangi site ne kadar tıklanıyor? İnternet araştırmaları çok merak edilen bu sorunun cevabını ortaya koyuyor. IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nda 2016 Şubat ayı verilerine göre; Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenmesine sahip site arama motoru Google. Google’ın ardından Facebook, Milliyet ve Youtube geliyor. İşte en çok tıklanan sitelerin kategorilere göre sıralanması;

site Kategori Bazında En Fazla Trafiğe Sahip Siteler

10Haber Siteleri

Aylık trafiğe göre haber kategorisinde Milliyet birinci sırada yer alıyor. Milliyet’in 7 milyon kullanıcısına karşılık, aylık trafiğe göre bu kategoride ikinci sırada bulunan Hürriyet’in 5 milyon 791 bin kullanıcısı bulunuyor. 3. sıradaki Habertürk’ün ise 408 milyon aylık trafiğinin yanında 3 milyon 33 bin kullanıcısı bulunuyor.

9Alışveriş Siteleri

Alışveriş kategorisinde Gittigidiyor 160 milyonluk trafiği ile ilk sırada yer alıyor. N11, Aliexpress, Markafoni ve Trendyol alışveriş kategorisinde en yüksek site trafiğine sahip diğer siteler.

8Video Siteleri

Video sitelerinde ise Youtube birinci sırada. Youtube.com’da kullanıcılar ayda ortalama 2 saat 10 dakika kalıyorlar. Kanald, İzlesene ve Filmifullizle Youtube’un ardından en fazla ziyaret edilen diğer video siteleri.

7Sosyal Ağlar

Sosyal ağlar kategorisinde ise Facebook açık ara lider durumda. 2016 Şubat ayında Türkiye’de 16,9 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Facebook’ta kullanıcılar ayda ortalama 9 saat 25 dakika kalıyorlar. Sosyal ağlar kategorisinde Facebook’un ardından Twitter geliyor. 5,5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Twitter’ın aylık trafiği 136,6 milyon. 3. sırada ise 70 milyon aylık trafiği ile Instagram geliyor.

6Kadın ve Yaşam

Kadın / Yaşam kategorisinde birinci sırada yer alan Kızlarsoruyor 19 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. İkinci sırada yer alan Mahmure.com’un aylık trafiği 9 milyon. hithayat.com ise aylık 9 milyon trafiğiyle bu kategoride üçüncü sırada.

5Müzik Siteleri

Müzik kategorisi altında Karnaval.com, aylık 4,7 milyon trafiğiyle birinci sırada bulunuyor. İkinci sırada ise Numberone bulunuyor.

4Oyun Siteleri

Oyun siteleri kategorisinde nametests.com, aylık trafiğe (76 milyon) göre birinci sırada. İkinci sırada bulunan oyunkolu.com ise site genelinde 35 milyon aylık trafiğe sahip.

3Spor Siteleri

Spor sitelerinde Fanatik.com birinci sırada. 2016 Şubat ayında 129 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilen Fanatik’de ziyaretçiler ayda ortalama 1 saat 11 dakika kalıyorlar. Aylık 125 milyon trafiği bulunan mackolik.com’da ise ziyaretçiler ortalama 2 buçuk saat kalıyorlar. Sahadan, Sporx ve Fotomaç bu kategoride en fazla ziyaret edilen diğer siteler.

2Tablet Üzerinden En Fazla Ziyaret Edilen Siteler

Tablet üzerinden Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenmesine sahip site 28 milyon site trafiği ile milliyet.com.tr. Sozcu.com.tr 17,6 milyonluk trafiği ile 2. sırada yer alıyor. Tablet üzerinden en fazla sayfa görüntülenmesine 3. site ise Hurriyet.com.

1Akıllı Telefonlar

Akıllı telefondan ziyaret edilen sitelerde 294 milyon site trafiğiyle Milliyet.com.tr birinci geliyor. 3,9 milyon kullanıcısı olan Milliyet.com.tr’de ziyaretçiler ayda ortalama 45 dakika zaman geçiriyor. Cnnturk.com ve Haberturk.com.tr ise site trafiğinin en çok olduğu diğer siteler olarak görülüyor.

Başlıklar :
en çok motor hangi sitede, en çok ne tıklanıyor, en çok tıklanan haber siteleri 2016

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?