Türkiye’de En Çok Takipçisi Olan 3 Twitter Fenomeni!

3377

En çok takipçisi olan Twitter fenomeni kimler? Twitter fenomeni nasıl olunur? Twitter, günlük hayatımızın neredeyse tamamını işgal ediyor. Ya artık haberleri, gazeteleri oradan okuyoruz. Ya da Özellikle gençler eğlenmek için çoktan taca gönderilen televizyonu bıraktı, twitter’da takılıyor. Durum böyle olunca twitter’da kendi fenomenlerini çıkardı. Türkiye’de 50’yi aşkın twitter fenomeni var. Ancak biz bugün sizin için en çok takipçisi olan 3 tweet hesabını mercek altına aldık…

Twitter fenomeni de neymiş canım demeyin! Fenomen olmak hele bir de o standardı devam ettirmek kolay olmuyor. Aslında onlar yabancı değil. Çok uzaklardan ya da ne bilelim uzaydan filan gelmediler. Hepsi içimizden çıktı. Kimi senin arkadaşın kimi komşunun kızı, kimi de mahallenin en haylazı ama akıllı olan cinsinden…

İşte Türkiye’de en çok takipçisi olan 3 tweet hesabı;

3Odun Herif

Gerçek adı Kadir Doğrubakar. Twitter’a 2010 yılında katıldı. Takipçi sayısı ise 2.3 milyon… Takipçi sıralamasında Türkiye’de 123. hesap. Twitter fenomenleri içinde ise en çok takip edilenler arasında 3. sırada.

odun-melih

Kullanıcı adı “Odun Herif” olan Kadir Doğrubakar’ı aranızda tanımayan yoktur herhalde. Aslen Üsküplü olan Kadir, 29 Aralık 2013’te Melih Gökçek’e attığı tweetle fenomenlik yolundaki emin adımlarla ilerledi.

odunherıf-melih

17-25 Aralık operasyonları yapılırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Senin oğlanı da içeri almışlar” diye tweet atan “Odun Herif, “Nerde okudun” karşılığını alınca “Şaka şaka, söyle evden çıkmasın, ortalık karışık” cevabını verdi. O günden sonra şöhreti her geçen gün artan Doğrubakar, artık Türkiye’de twitter denilince akla gelen ilk isimlerden.

ODUN

Melih Gökçek ile ilgili attığı bir çok tweet en çok RT edilen tweet olma özelliğini taşıyor. Bu tweetler gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’un da dikkatini çekti. Ve Gökçek ile ilgili tweetleri ben Odun Herif’e bıraktım diye tweet attı.

ahmet-hakan-odun

Peki sadece Melih Gökçek tweetleri mi? Tabi ki hayır. İşte asıl başarıda burada. Odun Herif, ilgi çeken Gökçek tweetleri sonrasında attığı mesajlarla da beğeni oranını her geçen gün arttırmaya devam ediyor.
odun-2

Eğlenceli bir üslup kullanan Odun Herif, mizah anlayışı ile de ön plana çıkıyor. “Fikirlerimizi açık şekilde dile getirmeliyiz” diyen, Odun Herif, “mizah her şeyden güçlü bir silah” ifadelerine de yer veriyor. Ve şikayetçi olduğu şu hususuda ekliyor. “Sosyal Medyada kinci ve nefret dili çok kullanılıyor. Ve birbirimizi çok ötekileştiriyoruz”

odun

Şu aralar tweet atmaya devam eden Kadir Doğrubakar, internet reklamcılığı da yapıyor. Ayrıya üniversite ve stk’ların düzenlediği sosyal medya panellerinde de konuşmacı olarak yer alıyor.

Odun Herif’in En Beğenilen tweetlerinden bazıları;

gul

uyanmakk

odun-2

2@iyiTweet

Twitter’a 2011 yılında katıldı. Takipçi sayısı ise 2.6 milyon… Twitter fenomenleri içinde en çok takip edilenler arasında 2. sırada.

Ünlü sanatçı ve azarların sözleri ile dizi repliklerini paylaşan hesap kültürel anlamda da sosyal medyaya değer katıyor.

Söz paylaşımı yapan hesaplar arasında da kaliteli içerikleri ile attığı tweetler çokça paylaşılıyor. Özellikle gece saatlerinde Timeline’ınız İyiTweet’in paylaştığı sözlerle dolabilir. Çünkü uykusu kaçan, o anki ruh haline göre sözler buluşup paylaşıyor.

iyiTweet’in paylaştığı ve dikkat çeken bazı sözler;

1Picadambaattin

Twitter’a 2012 yılında katıldı. Takipçi sayısı ise 3.1 milyon… Takipçi sıralamasında Türkiye’de 104. hesap. Twitter fenomenleri içinde ise en çok takip edilenler arasında ilk sırada.

Türkiye’de fenomenlik yolunda en hızlı yükselen hesapların başında geliyor. Mizahi anlayışı ve dillere pelesenk olan tweetleri ile tanınan Baattin abi, uykusuzlarından imdadına yetişiyor.

Sosyal medyadaki Baattin görselleri paylaşma rekorları kırıyor.

Sadece tweetleri değil karikatürleri de sosyal medyada çok paylaşılanlar arasında.

yeni8

En Komik Baattin Marley Sözleri Karikatürleri

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?