Türkiye’deki Tatile Elverişli ve Huzur Dolu 7 Ada

22

Türkiye’deki tatile elverişli huzur dolu 7 ada hangisi diye merak ediyor ve Türkiye sınırları içinde harika ve unutulmaz bir ada tatili için mekan arıyorsanız yazımız tam size göre. İşte ülkemizin doğa harikası ve tatile için muhteşem olacak huzur dolu 7 adası…

7Giresun Adası, Giresun

Giresun Adası; tatil için harika olacak adalardan biri. Aynı zamanda Karadeniz Bölgesi’nde yerleşik hayatın olduğu tek ada. Antik kalıntıları, tarihi yerleri ve 4 mevsim ziyarete uygun iklim koşullarıyla mutlaka görmeniz gereken adalarda biri. Pek çok tarihi yazıda adı geçen Giresun adası; “Herkül’ün altın postu aramak için geldiği yer” gibi çok sayıda efsaneye de konu oluyor.

6Akdamar Adası, Van

Akdamar Adası; Van gölü kenarında olan adaların en büyüğü. Harika göl manzarası, Ermeniler tarafından inşa edilen 1100 yaşındaki Kutsal Haç Kilisesi ve pek çok gezilebilecek mekanı bulunan Akdamar Adası’nda adanın kuzey taraflaırında göle de girilebiliyor.

5Bozcaada

Türkiye’de ada tatile denilince akla gelen ilk mekanlardan biri olan Bozcaada; huzurlu tatil için ideal bir mekan. Denize girmek dışında balık tutmak ve müze ziyareti yapmak gibi pek çok aktiviteyi de rahatlıkla yapabileceğiniz Bozcaada’da; ayrıca zengin su altı dünyasında dalış yapmak, bisiklet sürmek, tekne turu yapmak gibi seçenekler de mevcut.

4Kekova, Antalya

Kartpostal gibi görüntüye ve mavinin her tonuna sahip Kekova Adası; Antalya’nın gürültülü sahillerinden kurtulmak ve huzur dolu bir tatil yapmak için harika bir yer. Tüm Akdeniz’İn en temiz denizine sahip Kekova Adası’nda, cam tabanlı teknelerle denizde gezerek su altı dünyasını da keşfetme imkanı bulabiliyorsunuz.

3Gökçeada, Çanakkale

Gökçeada; tarihi anılarla ve muhteşem manzaralarıyla ada tatili yapmak isteyenler için harika bir mekan. Yüzmeye elverişli pek çok plajın olduğu Gökçeada’da; ayrıca rüzgar sörfü, kitesurf ve dalış gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

2Tavşan Adası, Aydın

Kuşadası’na oldukça yakın olan Tavşan Adası; tekneyle açılarak rahatlıkla gezebileceğiniz harika mekanlara sahip.

1Yedi Adalar, Muğla

Dalış denilince akla gelen ilk mekan olan Yedi Adalar; tertemiz deniziyle harika bir yer. Gökova’nın, dünyanın merkezidir” dediği Yedi Adalar; su altı zenginliği ve yeşil ve mavinin her tonuyla eşsiz bir yer.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?