Türkiye’nin İnternet Karnesi Açıklandı

2

İnternet bağımlısı mıyız? Yoksa internet kullanmayı bilenlerin sayısı 3-5 milyonu geçmez mi? İşte bu tartışmalara son verecek bir rapor açıklandı. Dünyanın internet kullanım raporu. Raporuna göre dünyada 3.4 milyar, Türkiye’de ise 46 milyon aktif internet kullanıcısı var… İşte o raporun detayları;

Türkiye’de 46 milyon internet kullanıcısı var

internet

WeAreSocial’ın yayınladığı rapora göre Türkiye’de aktif internet kullanıcısı geçen yılın ocak ayına oranla yüzde 10 artarak 46 milyona ulaştı. Aktif sosyal medya kullanıcı sayısı ise 42 milyona çıktı.

sosyal-medya1

71 milyon cep telefonu kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de cep telefonu üzerinden internete bağlananların sayısı ise 36 milyon.

facebook-logo

Yaklaşık beş saat internette geçiyor

Türkiye’deki internet kullanıcıları günde ortalama iki saat 35 dakika bilgisayardan, iki saat 32 dakika da cep telefonundan sosyal medya girerek vakit geçiriyor.

instagram_facebook

Nüfusun yüzde 77’sinin her gün internet kullandığı belirtilen raporda, en popüler sosyal medya ağları ise sırasıyla Facebook, Whatsapp, Facebook Messenger, Twitter ve Instagram.

Dünya’da 3.4 milyar internet kullanıcısı var

internet_keyboard-100042718-orig

dünyadaki 3.4 milyar aktif internet kullanıcısının 2.3 milyarı sosyal medyada aktif. 3.7 milyar kişi de cep telefonu kullanıyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?