Twitter Facebook’a Canlı Yayın Golü Attı!

1

Twitter’dan Facebook’a canlı yayın cevabı… Facebook geçtiğimiz günlerde “canlı video” özelliğini hizmete sokmuştu. Bu yeni özellikle Periscope’un tahtı sallanıyor mu sorusu gündeme gelmişti. Bu söylentiler sonrasında twitter karşı atağa geçti. Kullanıcılarına canlı yayın kolaylığı sağladı. İşte detaylar;

Twitter, Facebook canlı yayın özelliğine yeni güncellemesi ile karşılık verdi.

canli_yayin_kapismalari_basladi_h76274_7f6c9

Twitter yeni bir güncelleme yayınladı ve resmi uygulamasının içine Periscope’u ekledi. Böylelikle Twitter, Facebook canlı yayınına karşı net bir adım atmış  oldu.

periscopeYenilenen uygulama sayesinde artık periscope canlı yayınınıza twitter’dan direk geçebilirsiniz. Tweetinize fotoğraf ve videonun yanı sıra kolaylıkla Periscope yayını da ekleyebileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, tweet yazma ekranındaki fotoğraf makinası simgesine bastıktan sonra LIVE seçeneğine tıklamak.

tw

Bu yenilik sayesinde artık twitter’dan çıkıp Periscope uygulamasını açmanıza gerek kalmayacak. Tabii Twitter’daki yenilikler bununla sınırlı değil…

Twitter’da başka hangi yenilikler var?

twitter

Android işletim sisteminin yeni tasarım akımı olan “Materyal Desing” çizgileri twitter’da da karşımıza çıktı. Yeni uygulama Android kullanıcıları için daha kolay bir kullanım vaad ediyor.

Screenshot_2016-06-11-15-23-37

Bir önceki sürümde sabit duran ve ekranın alt kısmını işgal eden yeni tweet yazma butonu ise sağ altta tarafa, yuvarlak ve yüzer bir forma büründü.

Screenshot_2016-06-11-15-23-30

Android kullanıcılarının YouTube, Hangouts, Gmail ve SMS uygulamalarından aşina oldukları bu kullanım şekli, ana ekranda daha fazla mesaj, fotoğraf ve video görmenizi sağlıyor. “Materyal tasarım” çizgisinin karakteristiği olarak yalın ve işlevsel bir tasarıma sahip olan yeni twitter uygulamasında timeline, bildirimler ve mesaj tabları arasında parmağınızı yana kaydırarak gezinebiliyorsunuz.

dfrlg

Profil sayfasındaki “medya” sekmesinde fotoğraf ve videoların önizlemelerini daha büyük görebiliyorsunuz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?