Twitter Kullanıcıları Şokta! 33 Milyon Twitter Hesabı Çalındı

0

Hackerlar bu kez de twitter hesaplarına saldırdı! Dünya genelinde yaklaşık 33 milyon twitter hesabı hackerların eline geçti. İnternette dolaşan geniş çaplı hacker saldırısı haberleri Twitter kullanıcılarını tedirgin etti. İddialara göre ele geçirilen 33 milyon Twitter kullanıcısının bilgileri satışa çıkarıldı.

Teknoloji gelişiyor her türlü koruma işlemleri devreye sokuluyor ama hackerları kimse durduramıyor.

twitterZDNet isimli internet sitesinde yer alan haberlere göre Rus bir hacker 33 milyona yakın Twitter kullanıcısının hesaplarını ele geçirdi.

twitter-gece-modu

Tessa88 kod adını kullanan Rus hacker bir şekilde ele geçirdiği bu hesaplardaki bilgileri internet kanalıyla satışa çıkardı. Her internet kullanıcısının erişemeyeceği ve fazlasıyla suç unsurlarının bulunduğu Deep web üzerinden satış ilanı veren hacker tam olarak 32 milyon 888 bin 300 kullanıcının hesap bilgileri karşılığında 5 bin 810 dolar talep ediyor.

twitter2

Geçtiğimiz günlerde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve ünlü şarkıcı Katy Perry’nin hesapları da çalınmıştı. Twitter hesapları çalınan kullanıcıların çok büyük çoğunluğunu Mozilla ve Chrome gibi uygulamalarda şifresini kaydeden kullanıcıların oluşturduğu iddia edildi. Twitter’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARININ GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLARIZ?

twitter_620x410Geçtiğimiz haftalarda LinkedIN ve Facebook’ta da kullanıcının hesapları ele geçirilmeye çalışılmıştı. İnternet güvenliği uzmanları sosyal medya kullanıcılarının toplu hack saldırılarından korunmak için şifrelerini daha kompleks hale getirmeleri konusunda uyarıyor. Şifrelerin olabilecek maksimum karakter sayısında, büyük küçük harfler ve simgeler içerecek şekilde olması gerektiği hatırlatılıyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?