Twitter’da Videolar Artık 140 Saniye!

6

Twitter video süresi ne kadar? Sosyal medya devi Twitter yeni zelliklerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde 140 karakter sınırını esneten Twitter, şimdi de videoların süresini uzattı…

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter yeniliklerine bir yenisini ekledi.

twitter-10-yas

Twitter, geçenlerde fotoğraf, video, link, etiket, anket ve mention’ları karakter hesaplamasına dahil etmeyeceğini duyurmuştu.

Twitter artık kullanıcıların 140 saniyelik video paylaşabileceğini açıkladı. Twitter’ın video sınırı önceden 30 saniyeydi. Twitter’ın bu yeniliği Vine için de geçerli olacak. Kullanıcılar normalde altı saniye olan Vine videolarını 140 saniyeye çıkarabilecek. Twitter’dan yapılan açıklamada bazı kuruluşların 10 dakikalık profesyonel videoları paylaşabileceğini de duyurdu.

Önceden kurumsal hesaplardan bu uzunlukta video paylaşımı yapılamıyordu. Halihazırda Instagram 60 saniyelik, Snapchat 10 saniyelik, Facebook Live ise 45 dakikalık video paylaşımına olanak tanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Twitter yetkilisi Jeremy Rishel, “Video, Twitter’daki gerçek amanlı sohbetlerde giderek daha merkezi bir yer tutmaya başladı” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?