Ücretsiz En İyi VPN Programları Hangileri?

109

Ücretsiz en iyi VPN programları hangileri? Son günlerde Türkiye’de internete özellikle twitter ve facebook gibi sosyal mecralara girmek neredeyse imkansız. İnternet yavaşlatması sebebi ile bir çok kullanıcı bilgisayarına ve telefonlarına VPN programları indiriyor. Peki en iyi ve ücretsiz VPN programları hangileri?

vpn

VPN servisleri temel olarak internet bağlantımızı farklı coğrafi konumdaki sunuculara yönlendiriyorlar. Bu sayede internet siteleri ve kullandığımız internet servisleri bizim IP adresimiz yerine vekil olarak atadığımız sunucuların bilgilerine erişebiliyorlar. Ve böylelikle diğer ülkelerden giriş yapılarak daha internete daha hızlı giriş yapılıyor.

İşte en iyi ve ücretsiz VPN programları;

5Cyberghost VPN

Kullanıcı güvenliğine büyük önem veren bir firma olan Cyberghost VPN hem herhangi bir veri trafiği limiti içermiyor hem de 23 farklı sunucu üzerinden internete engelsiz erişmenizi mümkün kılıyor. Cyberghost VPN’i bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi Android ve iOS mobil cihazlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Cyberghost VPN’in kullandığı 256 bit AES şifreleme yöntemi sayesinde verileriniz şifreleniyor ve bu verilerin çalınması imkansız hale geliyor. Cyberghost VPN, bankacılık işlemlerinizde ve ödemelerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir servis.

4Spotflux

Spotflux reklam destekli olarak kullanabileceğiniz bir VPN servisi olsa da reklamlarının rahatsız edici boyutta olmadığını söylemekte fayda var. Ayrıca Spotflux’un herhangi bir veri trafiği limiti koymaması da servisin artı yönleri arasında.

Spotflux’un ücretsiz versiyonu sadece Amerika’da yer alan sunuculara bağlanmanızı mümkün kılıyor. Google Chrome üzerinden çalışan bir tarayıcı eklentisi şeklinde de kullanabileceğiniz Spotflux’un mobil versiyonları da bulunuyor.

3TunnelBear

TunnelBear ücretsiz versiyonunda belli bir veri trafiği limitine sahip olsa da kullanıcı güvenliğine verdiği önem ile özellikle sosyal medya servislerinde kullanmanız için tavsiye edebileceğimiz bir VPN servisi. Eğer çok sık VPN servislerine ihtiyaç duymuyorsanız; fakat güvenlik sizin için ön plandaysa TunnelBear ideal bir seçenek olacaktır.

TunnelBear programını bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gibi tarayıcı eklentisini Google Chrome üzerinde, Android ve iOS versiyonlarını mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

2VPN Gate

Akademik bir proje olarak ortaya çıkan VPN Gate kullanıcılara 10.000’in üzerinde farklı sunucuya bağlanma imkanı veriyor. VPN Gate’in sahip olduğu sistemde bütün kullanıcılar tarafından ortak olarak oluşturulan bir VPN ağına dahil oluyorsunuz. Ama şunu söyleyelim. VPN Gate diğer VPN servisleri gibi kolay bir kullanıma sahip değil.

1Zenmate

En pratik VPN çözümlerinden biri olan Zenmate ilk olarak sadece bir Google Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkmıştı. Sonrasında Zenmate’in Firefox ve Opera versiyonları yayınlandı, bu tarayıcı versiyonlarına Zenmate’in mobil versiyonu da eklendi.

Zenmate veri trafiği limiti koymaması ve kullanıcı dostu olması nedeniyle önerdiğimiz bir VPN servisi. Servisin az sayıda sunucu seçeneğine sahip olması da çok büyük bir eksi puan değil; Zenmate genel olarak problemsiz bağlantı kurabiliyor.

 

Başlıklar :
vpn programları, en iyi ücretsiz vpn programları, en iyi vpn programları, ücretsiz en iyi vpn, en iyi vpn programları ücretsiz, en iyi vpn programı, en iyi vpn, 2016 en iyi vpn programı, en iyi 2016 vpn programi hangisi, vpn programı ücretsiz, vpn programı, vpn en iyi

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?