Ucuz uçak bileti mi? Tamam da hangi havayolu daha güvenli?

4

Havayolu ile seyahat etmek için ucuz uçak bileti almanın yollarını araştırıyoruz. İç hatlar ya da dış hatlar için de olsa promosyon ve kampanyalı bilet fiyatı mı? Havayolu şirketi mi? dersen ne dersiniz? Uçak seferleri, uygun tarih ve rotanın yanında en iyi havayolu şirketini de seçmek sizin için ne kadar önemli? Bilet sorgulama sitelerine girip rezervasyon yapmadan önce bilmeniz gerekenleri derledik.

Uçak bileti fiyatları, haftanın günlerine ve gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi tatile Yılbaşı, Noel, Kurban ve Ramazan Bayramı gibi dönemlerde çıkmayı tercih ediyor. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmayalım.

Tatile ya da seyahate çıkarken uçuş firmalarını ve uçak biletlerini karşılaştıran sitelerde dolaştınız ve en iyi fiyatı veren firmayı buldunuz diyelim. Peki uçuşunuzu yapacağınız havayolu şirketi ne kadar güvenilir?

Skytrax Global Airline Ratings’in puanlarına göre dünyanın en kötü 15 havayolu açıklandı. Pegasus, listeye üçüncü sıradan girdi.

Havayolu ulaşmının standartlarını değerlendiren Skytrax Global Airline Ratings’in puanlarına göre dünyanın en kötü 15 havayolu açıklandı. Pegasus, listeye üçüncü sıradan girdi.

Yolcuların servis kalitesi, rötar, ikram ve müşteri hizmetleri gibi kriterlerinden yola çıkan Skytrax Global Airline Ratings’in 2016 sıralamasına göre hava yolculuğunda müşterileri en az düzeyde memnun edebilen Kore merkezli Air Koryo “dünyanın en kötü havayolu şirketi” unvanının sahibi olurken, Bulgaristan’dan Bulgaria Air ikinciliği, Türkiye’den de Pegasus üçüncülüğü aldı.

Üç yıldızın üzerinde yıldızı yok

Listenin tamamı, Escape Here internet sitesinde yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde engelli bir yolcu ve annesine dair davranışlarıyla sosyal medyada tepki çeken ve hakkında change.org kampanyası başlatılan Türkiye’nin en büyük ikinci havayolu şirketi Pegasus Havayolları için “astarı yüzünden pahalı” yorumu yapıldı.

Escape Here, 2013 ve 2014 yıllarında Avrupa’nın en ucuz havayolu seçilen firmayı “Bu şirket ucuz maliyetli ancak bunun da yolcular için bir bedeli var. Uçakta eğlence sistemi, yeme-içme ikramı yok.

Ayrıca gecikme ve iptaller oldukça yoğun. Müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere tüm bu kategorilerde 3 yıldızın üzerinde tek bir değerlendirme yapılmamış. Personelin yabancı dil bilgisi de tamamen yetersiz, bu konu da en iyi değerlendirme iki yıldızdan ibaret” cümleleriyle tanımladı.

İşte Skytrax değerlendirmesine göre 2016 yılının en kötü 15 havayolu şirketi:

15. US Airways

14. Frontier Airlines

13. United Airlines

12. Tigerair

11. EasyJet

10. Pakistan International Airlines

9. RyanAir

8. China Eastern Airlines

7. Lion Air

6. SmartWings

5. Spirit Airlines

4. Nepal Airlines

3. Pegasus Havayolları

2. Bulgaria Air

1. Air Koryo
Kaynak: Gezzio

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 kolay yol

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?