Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

11

Ucuz uçak bileti alsam ve şöyle bir seyahate çıksam dediğiniz oldu mu? O zaman ucuz bir bilet bulup olabildiğince fazla yeri gezmeyi planlamanın tam zamanı. Günlük hayatın stresinden, sıkıcı ve yorucu iş temposundan kurtulmak ve kendimizi tatil ferahlığının içine atmak isteriz. Günü birlik veya bir kaç günde olsa memlekete gitmek, ya da yurdun veya dünyanın dört bir tarafında bulunmak isteriz ansızın. Her şey iyi güzel ama iş yükünden kurtulalım derken ekonomik yükle uğraşmamak gerek. Bunun için en azından ucuz uçak bileti kovalamak gerek. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Seyahat etmeyi çok seviyorum ancak uygun uçak bileti bulmakta çok zorlanıyorum diyorsanız işte size birkaç ipucu: İyi uçuşlar!

Ucuz bilet almanın kolay yolu var mı? Ve nelere dikkat etmelisiniz? İşte uçuşlarınızı keyifli biletinizi ucuza getirmenin yolu;

İSTANBUL’DAN İZMİR’E EN UCUZ BİLET SALI GÜNÜ

ucak

Yurt içi uçuşlardan elde edilen uçuş-fiyat grafiğine bakarak ‘’Yılın en Ucuz Uçak Bileti’’ni bulabilirsiniz. Yurt içinde her gün yaklaşık 1,5 milyon uçuş yapılıyor. Yıllık ortalamada ise bu sayı 300 milyona ulaşıyor. Bu uçuş verilerinin ortak değerlendirmesine göre İstanbul’dan İzmir’e en ucuz salı günü, ya da Ankara’dan Adana’ya en ekonomik biletlerin Mart ayında satın alınabileceği görülüyor.

ucak-3

İSTANBUL’DAN TRABZON`A EN EKONOMİK BİLET ŞUBAT`TA

İstanbul’dan Trabzon’a ise en uygun  uçabileceğiniz ay Şubat. Gün ise Salı. Ankara-İzmir hattında en ekonomik fiyatla Kasım ayında uçabilirsiniz. En ideal seyahat günü ise Perşembe.

ucak-4

2015’teki verilere göre yurtiçi uçak bileti fiyatları gidiş ve dönüş için seçilen tarihlere göre 4 kat değişiklik gösterdi. Geçen  yıl İstanbul’a en ucuz tek yön uçak bileti Mart ayında Antalya’dan gerçekleşti. İstanbul uçuş fiyatı 18 TL’ydi. Ankara’ya ise Ekim ayından Sabiha Gökçen – Ankara uçuşu için bilet 24 TL’ye alındı.

ucak-2

Peki 2016’da İstanbul’dan en ekonomik uçak biletleri tarihleri neler ?

2016 için uçuş – fiyat tablosuna göre; İstanbul – Ankara ve İstanbul – Bodrum için gidiş – dönüş en ucuz uçak bileti Ekim ayının Perşembe günlerinde, İstanbul – İzmir için Ağustos, İstanbul-Trabzon için ise Şubat ayının Salı günlerinde bulabilirsiniz.

Bilet.com.tr ile internet üzerinden uçak bileti rezervasyonu, satışı, değişikliği ve iadesi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?