Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı Hapis Cezası Aldı!

7

Rasim Ozan Kütahyalı ve Ünal Aysal hapis cezası aldı. Türk Milli Takım Direktörü Fatih Terim, Rasim Ozan Kütahyalı ve Ünal Aysal’dan şikayetçi olmuştu. O davada mahkeme kararını verdi. Kütahyalı ve Aysal hapis cezası aldı. İşte detaylar…

Rasim Ozan Kütahyalı, Ünal Aysal ve Fatih Terim’in mesajlaşmalarını canlı yayında açıklamıştı.

011020130219268612208_2

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de bu olayın ardından Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı hakkında şikayetçi oldu.

rasim-ozan

Kütahyalı ve Aysal hakkında “Haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan dava açıldı.

rasim_ozan_kutahyali_mesajlar_kagit

28. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen davayı karar bağladı. Duruşmaya tutuksuz sanıklar Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı katılmadı. Duruşmada Fatih Terim’i avukatı Rezan Epözdemir temsil etti. Esasa ilişkin savunma yapan Avukat Epözdemir sanıkların cezalandırılmasını istedi. Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın avukatları ise müvekkillerinin beraatini talep etti.

KÜTAHYALI’YA 2 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

1072164_620x410Rasim Ozan Kütahyalı, “Hakaret” suçundan günlüğü 50 TL’den 9 bin 150 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca Rasim Ozan Kütahyalı’ya “Haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan da 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, sanık Kütahyalı’nın yargılama sürecinde ve sonrasında pişman olmamasını göz önünde bulundurdu, para ve hapis cezasını da ertelemedi.

ÜNAL AYSAL 10 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

5027493

Mahkeme, sanık Ünsal Aysal’ı “Haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı ve cezayı erteledi.

İDDİANAME

rasim-ozan

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Teknik Direktör Fatih Terim ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına neden olduğu iddiasıyla eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında “Haberleşmenin gizliliği ihlal” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Eylül 2013 tarihinde televizyon programında yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında da “Hakaret” ve “Haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan 1 yıldan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep ediliyordu.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?