Vatandaşın Kendi Televizyonu Periscope 1 Yaşında!

0

Twitter’ın büyük ses getiren canlı yayın uygulaması Periscope 1 yaşında. Son yılların en çok konuşulan uygulamaları arasında olan Periscope, ilk yılında rekorları da alt üst etti. İşte detaylar…

Twitter, İranlı bir girişimci tarafından bulunan ve geliştirilen canlı yayın uygulamasını 2015 yılında 100 milyon dolar karşılığında satın aldı. 26 Mart 2015’te yayınlara başlayan canlı yayın uygulaması Periscope 1. yaşını kutluyor.

periscope

Periscope ekibi de 1. yıl kutlaması yaptı.

Son zamanların en popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope, bir seneyi geride bırakırken, istatistikleri ile de bir çok canlı yayın uygulamasının önüne geçti.  Uygulama kısa sürede dünya çapında kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Türkiye’de de oldukça hızlı benimsenen canlı yayın uygulaması 1 yıl boyunca kendini hep geliştirdi.

gopro_periscope

Periscope, geride kalan ilk yıla dair bazı istatistikler açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bugüne kadar Periscope üzerinden tam 200 milyon canlı yayın yapıldı. Ve kullanıcıların Android ve iOS’ta her gün toplamda 110 yıla denk gelen bir süre kadar canlı yayın izliyor.
periscope-istatistik

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope için açıklanan veriler, uygulamanın kendi türünde lider olduğunu da kanıtlıyor. Bu başarısını devam ettirip ettirmeyeceği, ilerleyen dönemlerde belli olacak. Yakında YouTube’un canlı yayın uygulaması olan YouTube Connect’in yayınlanmasıyla Periscope’un kullanıcı sayısında değişiklik olup olmayacağı da merak ediliyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?