Vatandaşları ‘Darbeci Listesindesiniz’ Diye Dolandırıyorlar

1

Kanlı darbe girişimi sonrası dolandırıcılar yine harekete geçti. “Darbeci listesindesiniz” diye vatandaşı arayan dolandırıcılar, vatandaşlardan adlarının bu listeden çıkarılması karşılığında para ve ziynet eşyası istiyorlar.

Hain darbe girişiminin ardından bazı kişilerin, vatandaşlara ulaşarak, “Darbe girişiminde bulunanların listesinde yer alıyorsunuz” dediği ve adlarının bu listeden çıkarılması karşılığında para ve ziynet eşyası istedikleri belirtildi.

thumbs_b_c_9b2fc434566fb7ef98e6b76944cff08c

Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, vatandaşlara telefon ve sosyal medya hesaplarından ulaşan bazı kişiler, darbe girişiminde bulunanların listesinde yer aldığını ve bu konuda kendilerine yardımcı olabileceklerini ifade ediyor.

Cn2A7nrXYAQEW2_

İsimlerinin listesinden çıkarılması karşılığında verecekleri hesap numarasına belli miktarda para yatırmaları ya da gönderecekleri kişilere ziynet eşyalarını teslim etmelerini isteyen dolandırıcılar, konuşmaların gizli tutulması uyarısında bulunuyor.

Bu yönde kendilerine telefon ve sosyal medya aracılığıyla ulaşanları 155 Polis İmdat hattına şikayet eden vatandaşlar, polise destek veriyor.

Yetkililer, vatandaşlardan telefonla ve sosyal medya aracılığıyla kendilerine ulaşanların sözlerine itibar etmemelerini, konuyu güvenlik kuvvetleriyle paylaşmalarını istedi.

Kendisini Ankara’da üst düzey bürokrat olarak tanıtan kişinin, listeden adını sildirebileceğini söylediği vatandaştan 40 bin lira istediği öğrenildi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?