Vizesiz Gidilebilecek 5 Sonbahar Güzeli Ülke

43

Sonbahara uygun vizesiz gidilebilecek ülkeler arıyorsanız işte sizler için vizesiz gidilebilecek 5 sonbahar güzeli ülke ve hakkında bilgiler. Sonbahar tatili iççin mekan arıyorsanız yazımızın detayı tam size göre. İşte bahar ziyaretine uygun vizesiz gidebileceğiniz 5 muhteşem ülke…

5Ukrayna

Lviv, Yelta ve Odessa gibi şehirleri vizesiz gezme imkanı sunan Ukrayna; vize gerektirmeye ülkelerin başında geliyor. Başkent Kiev, pek çok tarihi ve turistik mekanlarıyla ünlü. Toplu taşıma ve yeme içme çok pahalı olmadığından harika bir sonbahar tatil seçeneği olabilir. Ayrıca Karadeniz kıyısındaki liman şehirleri de ayrı bir güzellik katıyor.

4Karadağ

Adriyatrik denizinin yeşille muhteşem uyumu sizleri Karadağ’a davet ediyor. Kotor ve Budva’nın Ortaçağ’dan kalma dar sokaklarında yürüyüş yapmak ve harika görünen tertemiz denizi izlemek yapabileceğiniz sadece bir kaç basit alternatif. Karadağ sonbaharda mutlaka görmeniz gereken ülkelerden biri.

3Sırbistan

Uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalmış Sırbistan; tarihi ve pek çok turistik yapıyı bünyesinde barındırıyor. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği Belgrad’ta Türk Kalesi, Parlamento Binası ve Posta Merkezi gibi yapılar sizlere tarihi dokuyu  iliklerinize kadar hissttirecek nitelikte. Ayrıca buradan Bosna Hersek ve Makedonya gibi başka Balkan ülkelerine de vizesiz geçiş yapabiliyorsunuz.

2Lübnan

Bir Akdeniz ülkesi olan Lübnan; Beyrut’un vizesiz oluşu nedeniyle Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri. Beyrut Ulusal Müzesi, Mohammed El Amin Camisi, Burj Hammud Katolik Kilisesi, Roma Hamamı, Güvercin Kayalıkları, Babylos gibi yerler ülkedeki tarihi ve görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Deniz ve kış turizmi imkanını br arada sunan ülke Lübnan; sonbaharda bir ayrı güzel oluyor. Beyrutta müslüman turistler genelde Hamra bölgesi gibi yerleri gezmeyi tercih ediyor.

1Katar

Başka bir arap ülkesi olan Katar; neredeyse kışın bile deniz imkanı sunan ülkelerden biri. Geniş sahilleri ve devasa alışveriş merkezleriyle büyüleyici bir ülke olan Katar; kolayca vize alınabiliyor yani neredeyse vizesiz gidilebilecek ülkeleden biri. Al Corniche, İslam Eserleri Müzesi, Citycenter ve insan eliyle yapılan suni bir ada olan İnci Adası yani The Pearl Qatar ükledeki dikkat çekici ve turistik mekanlardan sadece birkaçı.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?