WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılmasın diyorsanız 2 adımda kapatın!

125

WhatsApp’ı bildiğiniz gibi Facebook satın aldı. 2014 yılından bu yana kullanıcı gizliliği sözleşmesinde değişiklik yapmamıştı. Yeni sözleşmeye göre WhatsApp bilgilerinizi Facebook ile paylaşacak.

Peki bilgilerinizin Facebook’ta paylaşılmamasını istiyorsanız nasıl yapacaksınız? Bu haberimizde bu sorunun basit çözümünü göstereceğiz.

WhatsApp da, kullanıcıların telefon numaralarının Facebook’la paylaşılmasıyla ‘spam’ ve taciz mesajlarının önüne geçilebileceğini ve kullanıcılara ‘daha iyi arkadaş tavsiyeleri yapılabileceğini, kendilerine daha uygun reklamlar gönderilebileceğini’ belirtiyor.

Facebook kişisel verilerle, daha önce birbirleriyle cep telefonu numaralarını paylaşan ancak arkadaş listelerine eklemeyenleri eşleştirebilecek.

WhatsApp ayrıca kişilerin uygulamayı en son ne zaman kullandıklarına dair bilgiyi de paylaşacak fakat şirket, şifrelenen mesajların içeriklerinin paylaşılmayacağını söyledi.

Şirket internet sayfalarından paylaştıkları blog yazısında “Şifrelenen mesajlarını özel kalacak ve hiç kimse onları okuyamayacak. Ne WhatsApp, ne Facebook, ne bir başkası” dedi.

whatsapp2

WhatsApp’ın Facebook ile bilgilerinizi paylaşmasını istemiyorsanız,

1- WhatsApp programını açın.

2- Ayarlar > Hesap bölümünü açın

3- “Hesap bilgilerimi paylaş” seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz.

whatsapp3

Başlıklar :
whatsapp facebook aldi, face whatsappi satin aldi, facebook whatsapp aldi, foto novogodnie na facebook watsap, WhatsApp facebook, whatsappi facebook almis

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?