WhatsApp’a Yeni Özellik Geldi! Bu Yenilik Çok Hoşunuza Gidecek!

7

WhatsApp yeni özellikler eklemeye devam ediyor. WhatsApp’a son dönemde eklenen yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Değişiklik yazı karakterlerinde yapıldı. İşte çok işinize yarayacak o yenilikle ilgili detaylar…

whatsapp_a_buyuk_yenilik_geliyor_h112202_15212

Günümüzden en yaygın mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a son zamanlarda yenilik üstüne yenilik geliyor. WhatsApp’ın özelliklerine güncelleme ile bir yenisi daha eklendi.

whatsapp-uygulamalari

Artık WhatsApp’ta atacağınız mesajlarınızdaki yazıları özel karakterlerle belirginleştirebilecek, isterseniz kalın, italik veya üstü çizili gibi özellikler ekleyebileceksiniz.

Yazı karakterindeki değişiklik nasıl yapılacak?

Bunun için ekstra bir buton eklenmedi. WhatsApp’ta kelimeyi kalın hale getirmek için kelimenin başına ve sonuna birer yıldız işareti (*deneme*) ekleyeceksiniz.

56fc83e367b0a9180c4ee6a9

İtalik, yani eğik kelimeler kullanmak istiyorsanız yine aynı şekilde kelimenin başı ve sonuna alt çizgi koymanız gerekecek. _Deneme_ gibi.

whatsapp

Yazının üstünü çizili yapmak isterseniz de kelimeleri dalgalı çizgi işaretlerinin arasında almanız ~deneme~ yeterli olacak.

whatsappYeni güncelleme ile  birlikte tüm cihazlara yeni gelen mesajları gelen bildirim üzerinden cevaplamanızı sağlayan hızlı cevap özelliğini de eklendi. Ayrıca birden fazla sohbeti eş zamanlı arşivleme, silme, sessize alma gibi özelliklerin de eklendi.

whatsapp

WhatsApp’ta sohbet anında hızlı kameraya dokunarak anında fotoğraf ya da video çekebilir, ya da dilerseniz galeriden fotoğraf veya video seçip gönderebileceksiniz. Ayrıca düz renklerden oluşan yeni sohbet duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz.

whatsappBu özellikler sadece Android cihazlara geldi. Kısa süre içerisinde iOS cihazlarına ve Windows Phone’a da gelmesi bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?