WhatsApp’ta Bu Tuzağa Sakın Düşmeyin!

Whatsapp Gold tuzağına dikkat! Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta büyük tuzak! Dolandırıcılar şimdi de Whatsapp üzerinden kullanıcılara mesajlar atarak yüksek miktarlarda paralarını çalıyorlar.

whatsapp-gold

Dolandırıcıların yeni taktiği deşifre oldu!

whatsapp

Son zamanlarda WhatsApp’tan Gold versiyonuna geçiş yapın ve daha avantajlı bir şekilde uygulamayı kullanın mesajları gelebilir…  Sakın o tarz mesajlara tıklamayın. ve tuzağa düşmeyin!

whatsapp

Bilin ki telefonunuza gelen o mesajlara tıkladığınızda bütün kişisel bilgileriniz dolandırıcıların eline geçebilir!

whatsapp

Online alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin alınması mümkün olurken bu tür durumlar da kişilerin mağdur duruma düşmesine neden oluyor.

whatsapp-uygulamalari

Son dönemlerde sıkça görülmeye başlanan WhatsApp mesajları ile ilgili açıklamalar yapılırken kişilerin bu tür mesajlara inanmaması gerektiği ve hiçbir şekilde bu mesajlardaki linklerin açılmaması gerektiğini belirtildi.

whatsappa-kota-yiyen-ozellik

Uzmanlar, kısa süre içerisinde çok hızlı bir şekilde yayılan bu mesajlara karşı kişilerin mesajı göndereni engellemesi ve bu kişiler ile görüşmemesi gerektiğini hatırlatıldı.

whatsapp-en-kalabalik-5inci-ulke-oldu

Arkadaş listenizden böyle bir mesaj geldiğinde kesinlikle herhangi bir uygulama yüklemesi yapmayarak kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Paylaş
İnternet teknolojileri ve davranış sosyolojisi uzmanı. Seo ve behavior changer olarak internet hayatına devam ediyor. Az mentalist, çok okuyucu. Son internet bükücü...