WhatsApp’tan Bir Yenilik Daha: Mesaj Alıntılama Özelliği!

5

Whatsapp mesaj alıntılama ne demek? Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Yeni özelliğin adı “Mesaj Alıntılama”… Özellikle grup sohbetlerinde kullanışlı olacak yeni özelliğin detayları…

Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve en popüler mesajlaşma programı whatsapp kullanıcıları sevindiren yeni bir özelliğe daha imza attı.

whatsapp_a_buyuk_yenilik_geliyor_h112202_15212

Facebook’un sahibi olduğu sohbet uygulaması, son zamanlarda uçtan uca şifreleme, açılır pencere üzerinden hızlı cevap, doküman yükleme aracı, Google Drive üzerinden sohbet yedekleme ve masaüstü uygulaması gibi özelliklere kavuşmuştu. Söz konusu listeye yakın zamanda video görüşme özelliğinin eklenmesi bekleniyordu. Ama öncesinde başka bir yenilik karşımıza çıktı.

whatsapp

WhatsApp Android uygulaması için yayınlanan en son beta sürümünde mesaj alıntılama özelliği devreye girdi.

Mesaj Alıntılama nasıl oluyor?

575ba7fd18c773450800ed3d

Hali hazırda bir WhatsApp mesajının üstüne uzun süre basıldığında mesajı yıldızlamak, silmek, iletmek veya kopyalamak mümkün oluyordu. Yeni özellikle birlikte bu menüye eklenen yanıt ikonuna benzeyen ok ise kullanıcıların söz konusu mesajı alıntılamasını ve doğrudan bu mesaja yanıt verilmesini sağlıyor. Bu yeni araç Twitter’ın alıntılama özelliğine de fazlasıyla benziyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği grup sohbetler için kullanışlı olacak

whatsappWhatsApp’ın yeni özelliği özellikle kalabalık grup sohbetlerinde çok işe yarayacağa benziyor. Çok sayıda mesajın biriktiği bir sohbeti geriden gelerek okuyan ve geride kalmış bir mesaja yanıt vermek isteyenler adına oldukça işe yarayacağı düşünülen alıntılama özelliğinin sohbetlerin konusunu tekrar eskiye döndürmeyi de kolaylaştırması bekleniyor.

575ad6c967b0a94160bb38cb

Alıntılanan mesaja dokunulduğunda ise kullanıcılar söz konusu mesajın bulunduğu bölüme yönlendiriliyor. Böylelikle mesajın hangi bağlam çerçevesinde anlamak da kolaylaşıyor.

whatsapp-uygulamalari

Ancak bu yöntem, arka arkaya seri halinde atılan mesajları alıntılama konusunda henüz işe yaramıyor. Alıntılama işlevi ilk etapta sadece tek mesaj için geçerli olacak olsa da, ilerleyen dönemde özelliğin geliştirilmesi ihtimali de seçenekler arasında yer alıyor.

whatsapp

WhatsApp Android uygulamasının yeni beta sürümünde boy gösteren alıntılama özelliğinin yakında uygulamanın tam sürümüne gelmesi ve tüm Android cihaz sahiplerinin kullanımına sunulması bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?