Whatsapp’tan Bir Yenilik Daha! Whatsapp’ta Etiketleme Nasıl Yapılıyor?

35

WhatsApp’tan bir yenilik daha! Artık whatsapp’ta da kullanıcı etiketleyebileceksiniz. İşte o çok konuşulacak yeniliğin detayları…

Her geçen gün yeni bir özellik ekleyen Whatsapp bu kez etiketleme dönemi başlatıyor.

whatsapp-gizli-ozellik

WhatsApp kullanıcıları artık gönderdikleri mesajlarda birbirlerini etiketleyebilecekler.

whatsapp-en-kalabalik-5inci-ulke-oldu

En çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olması sebebiyle, özellikle gurup sohbetlerinin de öneminin yüksek olduğu WhatsApp’ta, bu gurup sohbetlerinde özellikle geçmiş konuşmaları takip etmek de bir hayli zorlaşıyor. işte bu noktada devreye giren WhatsApp, yine devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atıyor.

whatsappa-kota-yiyen-ozellik

Gurup konuşmalarında, gurupta olan bir kullanıcıya erişmek zaman zaman hayli zor olabiliyor. Elbette ki kişilere özel mesaj göndermek bir yol olabilir ancak, gurup sohbetlerinde ekli olan kullanıcılara daha kolay ulaşabilmek veya haklarında yazılan mesajları daha hızlı takip edebilmek bir yana, kendi hakkınızda geçmişte yazılan mesajları da takip etmek mümkün olabilecek.

whatsapp

Gurup konuşmaları içerisinde, bir kişiden bahsetmek istediğinizde o kişiyi etiketleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde guruptaki başka bir kullanıcı sizi etiketleyebiliyor.. Bu sayede WhatsApp etiketlenen kullanıcıya bildirim göndererek “sizden bahsedildi” şeklinde sizi uyarabiliyor. Bir kullanıcıyı etiketlemek ise oldukça kolay olacak, tıpkı diğer sosyal medya sistemleri gibi kullanıcı adının başına @ işareti koymanız yeterli olacak. Bu sayede etkiletlenen kullanıcı bir bildirim alarak kendisi hakkında yazılan mesajı takip edebilecek.

whatsapp

Geleceği duyurulan yeni bir özellik ise, gurup konuşma daveti alanında gerçekleşecek. Buna göre, birlik veya benzeri bir davet aracılığıyla guruba yeni üyeler davet edilebilecek. Normalde, bir grup kurulduğunda eğer ki grubu kuran kişide olması gereken tüm kişiler ekli değilse bir problem var anlamına geliyordu. gurup yöneticisi, diğer kullanıcıları tek tek seçerek eklemek zorunda kalıyordu. işte bu noktada gelen yeni özellikle bu zahmet de ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Başlıklar :
Mesajı etiketleme WhatsApp

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?